Literarni natječaj zaključen s tri podijeljena priznanja

Na nedavno zaključen natječaj Multimedijalne udruge Krčka beseda i nezavisnog Interent portala otok-krk.org kojim se tražio najbolji prozni ili literarni uradak na temu Smijeh za dugi vijek prispjelo je ukupno petnaest radova mladih otočana.

Nakon što je žiri u sastavu književnice Elfride Matuč Mahulje te profesorica Eme Jedrlinić i Marije Ban pregledao zaprimljene rukopise odlučio je dodijeliti tri nagrade, i to dvije osnovnoškolkama i jednu srednjoškolki. U kategoriji nižih razreda osnovne škole tako je nagrađena Tea Kamenar, učenica četvrtog razreda Osnovne škole Fran Krsto Frankopan - Područne škole Vrbnik, dok je nagrada u kategoriji viših razreda osnovne škole pripala Miji Šimić, učenici Osnovne škole Malinska-Dubašnica. Nagrada u srednjoškolskoj kategoriji prispjela u ruke još jedne mlade Vrbenčanke - Miriam Volarić, inače polaznice drugog razreda gimnazije Srednje škola Hrvatski kralj Zvonimir.
Nagrađenim autoricama zaslužene plakete i knjige svečano će se uručiti 21. ožujka 2017. godine na tradicionalnoj otočnoj proslavi Dana pjesništva, dok će im članske iskaznice Gradske knjižnice Krk s darovanom pretplatom za narednu godinu stići poštom na kućne adrese.