Krk Music Fest - atraktivni glazbeni i plesni sadržaji uskoro u gradu Krku

Povodom Svjetskog dana glazbe po treći će se put na trgovima i rivi grada Krka moći uživati u različitim glazbenim i plesnim sadržajima. Sve programe, a koji predstavljaju i svojevrstan uvod u ljeto, povezuje ljubav prema glazbi i želja da se ovogodišnji Krk Music Fest odvije na što posebniji način.

Festival tako započinje u subotu, 19. lipnja 2021. godine, nastupom Gradske glazbe Krk na Krčkoj rivi, a tijekom trajanja festivala izmjenjivat će se brojni programi i izvođači. Krčka folklorna društva predstavit će tradicionalne krčke plesove i glazbu koja je uvrštena na UNESCO-vu listu svjetske nematerijalne baštine. Udruga sopaca otoka Krka zajedno s Hrvatskom glazbenom unijom - Podružnicom Rijeka pripremila je upečatljiv scenski nastup sopaca na tradicijskoj barci - gucu u Krčkoj luci. Uz to će se priređivati i glazbene radionice Udruge Muzika u koracima (Mook), radionice izrade suvenira na temu glazbe i glazbala Udruge Rukotvorine Krk, kao i projekcije glazbenih filmova na otvorenom.

Program donosi i dva atraktivna plesna nastupa grupe Flame. Plesna predstava The Best Of Musical bit će u znaku poznatih melodija iz mjuzikla, a plesači će publiku provesti i plesnim vremeplovom kroz najrazličitija glazbena razdoblja.

Koncertni dio festivala donosi nastupe atraktivnih glazbenika na Trgu Kamplin. Prvog dana, 19. lipnja, nastupit će glazbenica Nina Flamenco uz pratnju gitarista Gorana Žegarca i slovenskog plesača flamenca Mitje Obeda. Sljedećeg dana, 20. lipnja, nastupit će poznata Klapa Tramuntana, dok posljednjeg festivalskog dana, na Svjetski dan glazbe, 21. lipnja, slijedi prava glazbena poslastica - koncert Jelene Radan čiji glazbeni izričaj odgovara portugalskom fadu.

Osim glazbe i plesa, Krk Music Fest u svom trećem izdanju donosi i atraktivne jelovnike u ugostiteljskim objektima grada Krka koji će na najbolji mogući način zaokružiti vikend uživanja u gradu Krku.

Uz poštivanje trenutnih epidemioloških mjera, Turistička zajednica Grada Krka pripremila je našim posjetiteljima i sugrađanima odličnu zabavu i vrhunski glazbeni doživljaj te se raduje zajedničkom slavljenju glazbe i početka ljeta!

Program 3. Krk Music Festa:

Subota, 19. lipnja 2021.

Trg Kamplin, 10.00

Radionica Glazbom započni dan ili Let the Music Start Your Day

Udruga Muzika u koracima (Mook)

Krčka riva, 19.30 - 20.00

Otvaranje festivala uz Gradsku glazbu Krk

Nastup Folklornog društva Poljica

Prezentacija tradicionalnog krčkog narodnog plesa i glazbe uvrštene na UNESCO-vu listu svjetske nematerijalne baštine.

Vela placa, 20.30 - 22.30

DJ & SAX Live

Nastup DJ-a uz live pratnju saksofona.

Scena Zidine, 21.00

Projekcija filma The Music of Silence

Biografski film o Andrei Bocelliju snimljen prema knjizi pjevačevih memoara.

Trg Kamplin, 21.00 - 22.30

Nina Flamenca (HR) vokal, Goran Žegarac (HR) gitara i Mitja Obed (SLO) ples

Nedjelja, 20. lipnja 2021.

Trg Kamplin, 10.00

Glazbena radionica Glazbom započni dan ili Let the Music Start Your Day

Udruga Muzika u koracima (Mook)

Nastup Kulturno-umjetničkog društva Vrh

Vela placa, 20.30 - 22.30

DJ & SAX Live

Nastup DJ-a uz live pratnju saksofona.

Trg Kamplin, 21.00

Nastup Klape Tramuntana

Trg krčkih glagoljaša, 21.00 - 24.00

21.00, DJ dance glazba: DJ Alex Sabattini

21.30 - 22.30, plesna predstava The Best of Musicals

22.30 - 24.00, DJ dance glazba: DJ Alex Sabattini

Ponedjeljak, 21. lipnja 2021.

Nastup Folklornog društva Kornić

Luka Krk, 19.30 - 20.00

Sopci na tradicijskoj barci Guc

Obilježavanje Svjetskog dana glazbe Udruge sopaca otoka Krka i HGU Rijeka.

Scena Zidine, 21.00

Projekcija filma The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

Najbolji glazbeni dokumentarac; dobitnik nagrada Documentary, Emmy i Grammy Awards.

Trg Kamplin, 21.00

Koncert Jelene Radan

Krčka riva, 21.00 - 24.00

Glazbeni vremeplov uz Plesnu grupu Flame i DJ glazbu

DJ Alex Sabattini i Plesna skupina Flame

Udruga Rukotvorine Krk

Napomena: Koncerti, filmske projekcije kao i plesna predstava bit će prikazani za ograničen broj posjetitelja u skladu s aktualnim epidmiološkim mjerama okupljanja (sjedeća mjesta). Stoga, mole se posjetitelji da svoje besplatne ulaznice preuzimaju u Turističko-informativnom centru u gradu Krku, i to već od subote 12. lipnja!