Krk Bike Story: Odrađene tri kreativno osmišljene biciklističke ture

Otok i grad Krk posljednjih su godina sve prepoznatljiviji na biciklističkoj karti Hrvatske što s jedne strane predstavlja rezultat ulaganja u cestovnu infrastrukturu, a s druge jedinstvenih prirodnih ambijenata kojima vode novouređene biciklističke staze.

To potvrđuju i brojna biciklizmu posvećena događanja što se, s prvim danima proljeća, organiziraju duž čitavog otoka, a s ciljem njihova objedinjenog marketinškog promoviranja uključeni su u (sve)otočni projekt Krk Bike Story, u sklopu kojeg je objavljena i detaljno razrađena karta krčkih biciklističkih staza, dostupna u otočnim turističko-informativnim centrima i sjedištima turističkih zajednica. Popularni Krk Spring Bike Adventure, kao jedna od središnjih manifestacija te inicijative, tako je održan 19. i 20. svibnja 2018. godine, čime je ujedno zatvoren krug događanja, okupljenih geslom Volim proljeće u Krku, a što ih zajedno s brojnim suradnicima u djelo provodi Turistička zajednica Grada Krka.

Prvi dan ove avanture, subota, 19. svibanj, bio je rezerviran za temetsku biciklističku turu (Frangipani & Wine Bike Tour), dužine 37 km, koja je biciklistima, pored upoznavanja bogate materijalne frankopanske baštine priuštila i kušanje domaćeg sira u Zavičajnoj etnografskoj zbirci Kornić, ali i degustaciju Vrbničke žlahtine u Vinariji Katunar.

Sljedećeg dana, u nedjelju, 20. svibnja, program je nastavljen dvama biciklističkim turama, i to sportskom (Krk Hunt MTB Race) i rekreativnom (Trekking Bike Tour), koje su također u jutarnjim satima startale s Gradeske rive. Za one nešto izdržljivije i iskusnije bila je namijenjena staza dužine 50 km, dok su ostali biciklirali trasom dugačkom 30 km, s time da su obje skupine biciklista dočekale kušanje najfinijeg krčkog maslinovog ulja u Agroturizmu Dvori Sv. Jurja. Po povratku na Rivu za sve protagoniste bio je priređen ručak, ali i podjela nagrada najboljim sudionicima ovogodišnje biciklijade.

I dok organizaciju ovog sportsko-rekreacijskog eventa zajednički potpisuju Turistička zajednica Grada Krka i agencija Promotiv Travel Outdoor, kao suorganizatori izdvojeni su Grad Krk, Komunalno društvo Vecla, Dobrovoljno vatrogasno društvo Krk, Hrvatski auto klub, Valamar Riviera, Hoteli Krk i Biciklistički klub Team Rodeo.

Autor fotografskog dijela priloga: Saša Lončarić.