Kreativni Krk: Upišite Kreativni kutak - likovnu sekciju, novu radionicu namijenjenu djeci od četiri do osam godina

Pozivaju se sva djeca od četiri do osima godina da upišu Kreativni kutak - likovnu sekciju, inače novu radionicu Udruge Kreativni Krk. U sjedištu udruženja smještenom iznad gradske tržnice u gradu Krku (Šetalište Sv. Bernardina), okruženi raznim likovnim materijalima, polaznici će na zabavan i maštovit način učiti i razvijati vještine likovnog stvaralaštva. Kroz igru djeca će biti upoznata s likovnim tehnikama, različitim materijalima i medijima, što bi trebalo doprinijeti boljem razumijevanju umjetničkih djela.

Razvijat će se, pritom, djetetove likovne sposobnosti i kompetencije, i to uporabom likovno-izražajnih sredstava. Upoznavat će se sa crtačkim (olovka, kreda, ugljen, flomaster), slikarskim (tempera, pastel, kolaž, akvarel), grafičkim (pečati, spužvice) i prostorno-plastičkim, tj. kiparskim tehnikama (plastelin, glina, glinamol), a sve prilagođeno dobi polaznika koji će biti pozvani da istraže svijet oko sebe te kreativno izraze svoje doživljaje, snove i ideje.

Cilj likovne radionice je poticanje na likovno stvaranje i izražavanje kroz upoznavanje likovnih tehnika, medija i materijala, maštanje, vizualno komuniciranje, razvijanje fine motorike i radnih navika, korisno provođenje slobodnog vremena, sklapanje novih prijateljstava te naposljetku stvaranje završne izložbe. Jer dokazano je da likovnost pridonosi razvijanju kreativnosti te boljoj socijalizaciji, motorici i mašti.

Predavačica i voditeljica likovne radionice je Tamara Travaš, magistrica edukacije likovne pedagogije. Termini održavanja ove edukacije koja započinje početkom veljače usklađivat će se po dogovoru s polaznicima, a odvijat će se dvaput tjedno u trajanju od 45 minuta. Sve ostale relevantne informacije mogu se dobiti telefonom na 092 3319 441 (Luka Adžić-Kapitanović) ili e-mailom na: kreativnikrk@gmail.com.

Kreativni kutak - likovna sekcija dio je programa Kreativne radionice Kreativnog Krka kojeg je Udruga pokrenula 2020. godine.