Kreativni Krk: Pozivaju se školarci svih uzrasta da upišu NOVI program - radionicu sviranja klavira

Pozivaju se školarci svih uzrasta da upišu radionicu sviranja klavira, inače novi program Udruge Kreativni Krk. U sjedištu udruženja smještenom iznad gradske tržnice u gradu Krku (Šetalište Sv. Bernardina), okruženi profesionalnom opremom, polaznici će na zabavan i adekvatan način učiti i razvijati vještinu sviranja klavira.

Ova radionica primijenit će specifičan pristup učenju sviranja s kombiniranjem savladavanja akorda i glavne melodije uz osnovne prstomete i treniranje temeljne sviračke tehnike. Polaznici će, također, usvajati i osnove teorije glazbe uz njezinu praktičnu primjenu na odabranoj pjesmi. Fokus radionice postavljen je na sviranje po sluhu, skupno muziciranje i glazbeno povezivanje polaznika radom u manjim grupama, do najviše petero polaznika. Cilj ove edukacije ogleda se u razvijanju glazbene osobnosti školaraca i samopouzdanja u daljnjem bavljenju glazbom.

Neke od radionicom planiranih aktivnosti uključuju: rad u grupama, iskustvo javnog nastupa i sviranje uz razglasnu opremu, snimanje u profesionalnom studiju, kreiranje vlastitih aranžmana i pjesama, gostovanja brojnih predavača i instrumentalista, sudjelovanje u snimanju božićnih pjesmama i još mnoge druge zanimljivosti.

Predavač i voditelj radionice je akademski glazbenik Jurica Goja. Termini održavanja edukacije usklađivat će se po dogovoru s polaznicima, a odvijat će se jednom tjedno u trajanju od 90 minuta. Radionica započinje početkom veljače, a namijenjena je školarcima svih uzrasta - osnovnoškolcima i srednjoškolcima! Sve ostale relevantne informacije mogu se dobiti telefonom na 092 3319 441 (Luka Adžić-Kapitanović) ili e-mailom na: kreativnikrk@gmail.com.