Krčkom vrtiću peto mjesto na Olimpijskom festivalu dječjih vrtića

Tijekom subote, 18. svibnja 2019. godine, 40-ak mališana iz Dječjeg vrtića Katarina Frankopan, u pratnji ravnateljice i svojih odgojiteljica, predstavilo se na 18. Olimpijskom festivalu dječjih vrtića Primorsko-goranske županije koji se ove godine održao u gradu Rabu, na nogometnom igralištu Blato, s time da je domaćin bio rapski Dječji vrtić Pahuljica.

Organizatori ovogodišnje smotre bili su Dječji vrtić Pahuljica i Zajednica sportova Primorsko-goranske županije, i to pod visokim pokroviteljstvom Hrvatskog olimpijskog odbora, kao inicijatora i osnivača ovog tradicionalnog festivala dječjeg olimpizma, zatim Primorsko-goranske županije i Grada Raba. Generalno sponzorstvo manifestaciji pružila je tvrtka INA d.d.

Otvorenje Olimpijade svečanim mimohodom s olimpijskom zastavom na čelu i zapaljenom bakljom koju su nosili upravo predstavnici krčke ustanove, još je jednom demonstriralo kako i vrtićari mogu itekako ponosno koračati sportskim terenom, kao važan i vrijedan faktor u promicanju i izgradnji sportskih vrijednosti.

Nakon izvedbe državne himne, pozdravnih govora ravnateljice rapskog vrtića Sanje Grozdanić, zamjenika gradonačelnika Grada Raba Denisa Deželjina te izaslanika primorsko-goranskog župana Marina Lazarića, izrečena je zakletva kojom su svi sudionici smotre obećali natjecati se u istinskom sportskom duhu. Jedanaest vrtića s područja naše županije tako se pošteno i sportski borilo u odmjeravanju snaga uzimajući u obzir sljedeće discipline: trčanje na 50 metara, štafetu, skok u dalj, bacanje loptice, povlačenje konopa (djevojčice) i nogomet (dječaci).

Unatoč vremenskim neprilikama krčkom kolektivu ovaj će nastup ostati u zaista lijepom sjećanju, jer kao trajnu uspomenu kući su zasluženo ponijeli pehar i medalje. Stoga, čestitke vrtićarima na ukupno osvojenom petom mjestu!