Krčki vrtićari pjesmom doprinijeli otvorenju županijske smotre pčelarstva

Tijekom netom završenog vikenda, uvijek raspoloženi krčki vrtićari u pratnji svojih roditelja i odgajateljica nazočili su manifestaciji Medenjak 'z Opatije, inače premijernom izdanju smotre pčelarstva Primorsko-goranske županije, u sklopu koje je održano i osmo po redu Zlatno ulište, županijsko ocjenjivanje kvalitete meda.

Na poziv Nedjeljka Mrakovčića, predsjednika krčke Udruge pčelara Kadulja, kao i uz njegovo stručno vodstvo, pedesetak predškolaca prepustilo se uživanju u isprobavanju najrazličitijih vrsta meda, kao i mnogih medenih slastica, iako nipošto nije propuštena prilika da se nauči štogod novo o pčelama, pčelarstvu, ali i samom procesu proizvodnje meda. U organiziranom likovnom kutiću ove opatijske smotre mališani su, imajući u vidu motiv pčele, dobili priliku kreativno se izraziti, pa je ondje tijekom njihova posjeta bilo posebno živo.
A da maleni Krčani u Opatiju nisu pristigli samo degustirati svjedoči nam njihova nazočnost na ceremoniji otvorenja ove velike priredbe kojoj su pridonijeli ne samo pjesmom, već i simpatičnim kostimima, što je čitavoj priči dalo posebnu draž. Iz svega toga dade se zaključiti kako su naši vrtićari u Opatiju pristigli u zaista veselom tonu te u još veselijem, nakon uspješno obavljenog zadatka, krenuli put otoka!