Krčki vatrogasci dobivaju novo višenamjensko vozilo

U gradonačelnikovom uredu, 05. prosinca 2018. godine, zapovjednik Javne vatrogasne postrojbe Grada Krka Dinko Petrov i direktor zagrebačke tvrtke Ziegler d.o.o Darijo Marinić, potpisali su ugovor o nabavi novog višenamjenskog vozila kojim će uskoro imati prilike raspolagati krčki vatrogasci.

Htijenje da se postojeće, 31 godinu staro vozilo zamjeni njegovom suvremenijom inačicom postoji još od 2012. godine, kazao je ovom prigodom Petrov. Međutim, tek je za ovu godinu, u dogovoru s Gradom Krkom, isplanirano da se osiguranim zajedničkim sredstvima realizira njegova nabava. Riječ je, naime, o višenamjenskom vozilu namijenjenom najrazličitijim tehničkim intervencijama poput spašavanja iz prometnih udesa, poplava i slično. Samo vozilo opremljeno je najsuvremenijim uređajima i alatima, kao i modulom za gašenje požara, kojim slična vozila uglavnom ne raspolažu, a što govori u prilog njegovoj ekskluzivnosti. Ukupna vrijednost ove investicije tako iznosi 3,5 milijuna kuna, od čega udio Grada Krka teži 2,2 milijuna kuna, dok će se ostatak namiriti iz proračuna Javne vatrogasne postrojbe Grada Krka, zaključio je Petrov.

Sukladno odredbama predmetnog Ugovora, vozilo bi u Krk trebalo stići za deset mjeseci kada će biti organizirano i njegovo javno predstavljanje.