Krčki sajam - Lovrečeva: Četiri besplatne interpretacijske šetnje na hrvatskom, poljskom i njemačkom jeziku

Turistička zajednica Grada Krka i ovoga ljeta, u četiri termina tijekom trajanja Krčkoga sajma - Lovrečeve, 08., 09. i 10. kolovoza 2022. godine, priređuje besplatne interpretacijske šetnje na temu Frankopani, koji i dalje žive kroz nas, a koje će voditi licencirani turistički vodiči Slavica Peričić i Monika Mikolajska.

Storytelling u Krku - gradu povijesti i kulture - svim će zainteresiranim posjetiteljima destinacije omogućiti jedinstveno putovanje kroz vrijeme, odmak od klasične turističke ponude isticanjem kulturnih specifičnosti te prezentiranje baštine na suvremen način. Kroz vođene interpretacijske šetnje gosti će, na zanimljiv i interaktivan način, saznati mnoge zanimljivosti i crtice iz života knezova Krčkih Frankopana kao najslavnijih stanovnika grada Krka. Po završetku šetnje, sve sudionike očekuje i kratko povijesno uprizorenje u režiji knezova Krčkih Frankopana.

Interpretacijske šetnje započinju u 19.45 sati, a mjesto okupljanja je Trg krčkih glagoljaša, ispred franjevačkog samostana u gradu Krk. Ove jednosatne šetnje uključuju i ulaznice za posjet Frankopanskom kaštelu. Vođenje je besplatno, a zbog ograničenog broja sudionika, svi zainteresirani za šetnje prijavu moraju izvršiti putem Turističko-informativnog centra u gradu Krku, telefonom na 051/220-226 ili e-mailom na tic@tz-krk.hr.

Krčki sajam - Lovrečeva: Frankopani, koji i dalje žive kroz nas
[raspored šetnji]

Ponedjeljak, 08. kolovoza 2022., 19.45

Interpretacijska šetnja na hrvatskom jeziku