Krčki nogometaši osvajači Kupa Primorsko-goranske županije

Nogometni klub Krk u godini u kojoj obilježava 75. rođendan postigao je nekoliko najvećih uspjeha u svojoj povijesti. Najprije, osvajač je Kupa Primorsko-goranske županije, zatim već u prvoj sezoni natjecanja u Trećoj hrvatskoj nogometnoj ligi na korak je do osvajanja četvrtog mjesta, a u revijalnoj utakmici pred svojom je publikom pobijedio prvoligaša - Hajduk - rezultatom 3:2.

Svi ti uspjesi potaknuli su gradonačelnika Darija Vasilića da, 25. svibnja 2016. godine, u Maloj gradskoj vijećnici organizira prijem na kojem su se okupili svi nogometaši prve ekipe zajedno s trenerom Davorom Dželalijem, ali i kompletnom upravom Kluba - predsjednikom Vladom Kirinčićem, potpredsjednikom Denisom Šikljanom, predsjednikom Skupštine Antonom Grškovićem, tajnikom Željkom Dminićem i sportskim direktorom Željkom Španićem.
U uvodnom izlaganju, nakon što je predstavio nogometaše i članove uprave, Vlado Kirinčić, ukratko se osvrnuo na rad Kluba unutar kojeg djeluju mnoge sekcije, od škole nogometa, pa sve do seniora i veterana, akcentirajući najaktualnija događanja s naglaskom na prelazak Kluba iz četvrte u treću ligu te nedavno osvajanje Kupa Primorsko-goranske županije kada je u finalu pobijeđena Opatija, i time osigurana titula drugog najjačeg županijskog kluba, odmah nakon prvoligaša HNK Rijeka.
U svome uzvratnom govoru Darijo Vasilić čestitao je krčkim nogometašima na ovim, za našu relativno malu sredinu izvanrednim, uspjesima, na dobroj atmosferi koju međusobno održavaju, na sinergiji koju Klub ima s navijačima, s gradom i njegovim okruženjem, poželjevši im naposljetku još mnogo takvih reprezentativnih rezultata.
Svim nogometašima, prije zaslužene zdravice, uručena je knjiga Rođaci Mladena Bajčića, a da gradonačelnik ne ostane praznih ruku darovana mu je nogometna lopta s potpisima svih prvotimaca krčkog Kluba.