Krčki gradonačelnik priredio prijem za trofejne nogometaše Nogometnog kluba Krk

Nogometni klub Krk ljeto je dočekao izvrsnim rezultatima - morčići (pod vodstvom trenera Marija Gašpara), stariji juniori (pod vodstvom trenera Siniše Čalete) i, već tradicionalno, veterani prvaci su u svojim ligama, a takav uspjeh nije mogao ne zapaziti ni Grad Krk. Tako je trofejne krčke nogometaše, kako najmlađe tako i one najiskusnije, 09. lipnja 2022. godine, u Velikoj gradskoj vijećnici primio gradonačelnik Darijo Vasilić u društvu predsjednika Gradskog vijeće Grada Krka Nikše Franova. Obojica su, pritom, čestitali svima koji su zaslužni za ovako dobre sportske rezultate.

– O vrijednom radu Nogometnog kluba Krk, kazao je gradonačelnik Darijo Vasilić, mnogo govori činjenica kako ovo sportsko udruženje okuplja toliko sportaša da u punom sastavu ne bi ni stali u ovu našu Vijećnicu - njih više od dvije stotine. Zavidne rezultate postižu sve generacije nogometaša, što predstavlja poticaj i vjetar u leđa za svaki daljnji trud, trening i odricanje. Zaista sam sretan što zahvaljujući mlađim generacijama nogometaša možemo konstatirati kako se polako stvara buduća seniorska ekipa. Prema tome, u dogledno bismo vrijeme mogli imati prvu ekipu sastavljenu od igrača odraslih i školovanih na Krku, zaključio je Vasilić, čestitajući i upravi na uspješnom poslovanju bez kojeg ne bi bilo ni ovako uspješnog kluba.

– Drago mi je što postoji tako dobra suradnja lokalne samouprave i kluba, istakao je predsjednik Nogometnog kluba Krk Denis Šikljan, jer mnogi misle kako se u nogometu vrti velik novci, ali zapravo tu se radi samo o velikiom trudu, zalaganju i požrtvovnosti. Ovom prigodom moram zahvaliti gradonačelniku što je uz nas, tj. što prepoznaje naš trud, i što Grad Krk financira ovaj omladinski pogon koji predstavlja našu nadu za budućnost. Svjedočiti rastu i razvoju najveće je zadovoljstvo i uspjeh svake uprave kluba, zaključio je Šikljan.

A na pitanje što planiraju sljedeće, krčki nogometaši odgovaraju - uvijek još bolje i više, uvijek stremiti ka višoj ligi, biti bolji nogometaši i sportaši, a u konačnici i kvalitetniji ljudi.

Dodajmo i to kako su morčići Nogometnog kluba Krk nastupali u grupi A koja je pod ingerencijom Nogometnog saveza Primorsko-goranske županije, a sastojala se od deset klubova iz regije, dok su juniori nastupali u 2. Nogometnoj ligi NS Rijeka koja je pod ingerencijom HNS-a, a okupila je osam klubova te se igralo trokružno.