Krčki atletičari s uspjehom nastupili na Prvenstvu Hrvatske za mlađe kadete i kadete

Najvažnije prvenstvo Hrvatske za mlađe uzraste svakako je Prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete i kadete, održano 22. i 23. lipnja 2013. u Zagrebu. Sve do ove godine Krčani na tom natjecanju nisu osvajali medalje, tek jedno četvrto mjesto, no situacija se, unatoč jakoj konkurenciji, pored 500 atletičara, ipak promijenila.

Najuspješniji atletičar Atletskog kluba Krk na ovom prvestvu bio je Kristijan Žužić uspjevši u dva nastupa postaviti dva klupska rekorda te osvojiti jedno treće i jedno četvrto mjesto. Najuspešnija atletičarka bila je Andrea Orlić s osvojena dva četvrta mjesta i čak pet klupskih rekorda u šest starteva.
No krenimo redom, od najmlađih. U kategoriji limačica Ana Turčić nastupila je u dvama štafetama, skoku u dalj te utrkama na 200 m i 400 m, a u posljednje spomenutoj bila je i najuspješnija postavivši za limačice novi klupski rekord. U jednoj od štafeta i utrci na 200 m sudjelovala je i Rea Čondrić.
Mlađe kadetkinje nastupile su s mnogo uspjeha. Najbolji rezultat ostvarila je Andrea Orlić, postavivši tri klupska rekorda, na 60 m, na 400 m i u štafeti, osobni rekord na 200 m te dva klupska rekorda, u utrci s preponama i štafeti. Marija Kirinčić istrčala je osobne rekorde na 60 m i 400 m te štafetu, dok je na 600 m u svojoj grupi ostvarila uvjerljivo najbolji rezultat što je u usporedbi s jačom grupom bilo dovoljno tek za sedmo mjesto. Od ostalih natjecateljica u ovoj su kategoriji nastupile Eva Marija Jurešić i Doris Crnčić.
Mlađe kadete predstavljalo je dvoje natjecatelja iz krčkog kluba. Fran Bonifačić nastupio je u bacanju vorteksa, utrci na 60 m, skoku u dalj i utrci s preponama, gdje su mu, uzevši u obzir dvije potonje, klupski rekordi bili dovoljni za osmo, odnosno četvrto mjesto. Naš najuspješniji atletičar ovog prvenstva Kristijan Žužić istrčao je dvije izvrsne solo utrke, na 400 m i 600 m, a treće mjesto u drugospomenutoj pobjeglo mu je za samo četiri stotinke.
Jedini kadet na prvenstvu Luka Kosić istrčao je osobne rekorde na 1.000 m i 100 m.
Nešto uspješnija bila je kadetkinja Petra Ljutić koja je zauzela sedmo mjesto u utrci na 1.500 m, ostvarivši jednak plasman u solo utrci na 600 m, ujedno novi klupski rekord.
Ukupno, dvadeset i jedan osobni i četrnaest klupskih rekorda, jedna medalja i četiri četvrta mjesta.
Ovom prilikom ističemo kako i ove godine Atletski klub Krk u sklopu svoje Ljetne sportske akademije organizira školu plivanja i ljetnih sportova koja će se u gradu Krku odvijati u dvije smjene, od 01. do 15. srpnja te od 15. do 30. srpnja. Sve dodatne informacije vezane uz rad Ljetne sportske akademije možete dobiti na broj 091 22 21 723.