Krčka srednja škola zaslužila oznaku eTwinning škole za 2018. - 2019.

Srednjoj školi Hrvatski kralj Zvonimir, 11. travnja 2018. godine, nakon dvodijelnog postupka prijave, dodijeljena je oznaka eTwinning škole za 2018. - 2019. (eTwinning School), i to kao nagrada za uspješnost, predanost, marljivost i aktivnu suradnju svih dionika eTwinning (odgojno-obrazovne) platforme na razini škole, tj. nastavnika i učenika vođenih ravnateljicom Đurđicom Cvitkušić.

Krčka srednja škola tako je ove godine postala jednom od 1.211 europskih i 40 hrvatskih odgojno-obrazovnih ustanova nagrađenih prestižnom oznakom koja se dodijeljuje otkad postoje eTwinning zajednice.

Sam eTwinning jedna od aktivnosti Erasmusa+ (inače programa Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta), koja se provodi posredstvom portala eTwinning.net namijenjenog međunarodnoj suradnji i usavršavanju nastavnog i nenastavnog osoblja od predškolskog pa sve do srednjoškolskog obrazovanja. Portal služi odgojiteljima, nastavnicima i učenicima za upoznavanje i suradnju s kolegama iz europskih ustanova, i to putem različitih oblika usavršavanja i rada na zajedničkim virtualnim projektima.

Sve ovom oznakom nagrađene škole prepoznate su po svom uspješnom radu i razvoju informacijske pismenosti i digitalnog građanstva, inovativnim i kreativnim nastavnim praksama, kontinuiranom, stručnom usavršavanju nastavnika i uspješnoj suradnji nastavničkog kadra i učenika. Nagrada eTwinning škole, stoga, predstavlja priznanje dodijeljeno čitavoj školi, odnosno kompletnom nastavničkom timu te učenicima za aktivno sudjelovanje u najrazličitijim eTwinning projektima, kao i stručnim usavršavanjima putem eTwinning platforme.

Popis odgojno-obrazovnih ustanova kojima je dodijeljeno ovo priznanje pogledajte: ovdje.