Krčani zdravicom krenuli u ispraćaj Stare i doček Nove godine

Već po ustaljenoj praksi, nakon niza prigodnih božićnih programa - humanitarnih akcija, koncerata i izložbi - ispraćaj Stare i doček Nove godine započeo je na prepunoj Veloj placi zdravicom gradonačelnika Darija Vasilića koji je Krčanima, ali i brojnim gostima, točno u podne poželio svako dobro u Novoj 2016. godini.

Dragi Krčani, otočani, prijatelji i gosti, uvodi Vasilić, zadovoljstvo mi je da vas mogu pozdraviti na našem tradicionalnom druženju i novogodošnjoj zdravici, točno u podne na Veloj placi, inače mjestu na kojem su i naši preci, još od 153. godine prije Krista, prema odluci rimskog Senata, slavili službeni početak Nove godine. Prema tome, ovdje, iza drevnih zidina, već se 2169 godina dočekuje Nova godina, a upravo taj kontinuitet zajedno s energijom sviju vas poziva na slavlje! Dragi prijatelji i gosti, uz podignutu čašu preostaje mi samo da vam u 2016. godini zaželim svako dobro, jer danas je dan velikih odluka, dan novih početaka i najljepših želja, dan kada svi zajedno krećemo u bolju i prosperitetniju budućnost, zaključuje Vasilić.
Nakon zdravice okupljeni su se na postavljenim štandovima imali prilike počastiti krčkim delicijama, pršutom i vinom, a pritom i zaplesati uz neizostavan koncertni program L'Amourovaca. Ovogodišnju priredbu, uz značajan doprinos Udruge Frankopani Knezovi Krčki, Udruge vinara Bukaleta i Kuće Krčkog pršuta Žužić, zajednički su u djelo proveli Grad Krk i Turistička zajednica Grada Krka.
Nastavak slavlja, u režiji Udruge Kreativni Krk, slijedi u večernjim satima kada će okupljene na Veloj placi, tijekom dočeka Nove godine, zabavljati krčki rockeri Open road. Pridružite im se!

Pogledajte čitavu foto galeriju!