Krčani na Finalnom rapid turniru Šahovskog kluba Rijeka

U Šahovskom domu u Rijeci, 24. veljače 2013. godine, odigran je Finalni rapid turnir Šahovskog kluba Rijeka za veljaču. Natjecanje je okupilo 32 šahista, a igralo se tempom od 15 minuta po igraču.

Pobjednikom turnira sa 6,5 (od mogućih 7) bodova proglašen je član Šahovskog kluba Rijeka Damir Muhvić. Najbolje plasirani predstavnik Šahovskog kluba Krk s 4,5 prikupljena boda i zauzetom 9. pozicijom je Marijan Brzac. Za njim na 13. mjestu slijedi Silvano Samblić, na 15. Duško Lazić, a na 27. Miro Čaušević.
Zbog vremenskih (ne)prilika Šahovski savez Primorsko-goranske županije odlučio je odgoditi Županijsko prvenstvo (za natjecatelje/ice do 15 godina starosti) koje se prošlog vikenda trebalo održati u naselju Vrh. Novi će termin prvenstva biti dogovoren na sljedećem sastanku Saveza. Organizator se ovom prilikom ispričava svim natjecateljima, trenerima i roditeljima, zbog eventualno uzrokovanih problema, no procijenjeno je kako se i namanji rizik morao izbjeći.