Košljun: Spomendan sluge Božjega fra Ivana Perana

Franjevačka provincija Svetog Jeronima sa sjedištem u Zadru preko Vicepostulature i samostana na Košljunu, u subotu, 14. rujna 2019. godine, obilježava 16. obljetnicu smrti sluge Božjeg fra Ivana Perana, poznatog franjevaca i glazbenika za kojeg se trenutno vodi postupak proglašenja blaženim, a koji je najveći duhovni trag ostavio upravo na otočiću Košljunu, odnosno otoku Krku.

Program započinje u 11.00 sati svečanim misnim slavljem u košljunskoj samostanskoj crkvi Navještenja Marijina, a predvodi ga mons. Valter Župan, krčki biskup u miru, nakon čega slijedi obilazak groba sluge Božjeg fra Ivana Perana. Za sve sudionike spomendana organiziran je beslpatan prijevoz brodicama iz Punta, i to tijekom čitavog dana.

Više o fra Ivanu Peranu pročitajte: ovdje.

Prilozi: