Koncertne premijere Josipe Lisac i Frajli u fokusu prvog Krk Music Festa

S prvim danom ljeta, a povodom Svjetskog dana glazbe, 21. lipnja 2018. godine, u grad Krk po prvi je put stigao Krk Music Fest donoseći obilje glazbe i dobre zabave namijenjene svim uzrastima, ali i najzanimljivije street food specijalitete iz cijelog svijeta što su se nudili na desetak slikovitih food truckova.

Prema tome, jedna od posebnosti premijernog izdanja ovog trodnevnog festivala koji se odigravao na nekoliko lokacija svakako je bio Street Food Market u čijoj su se zaista bogatoj ponudi mogle pronaći najrazličitije delicije za svačiji ukus, i to slavni pulled pork, farmboy ili crazy beef burgeri, wrapovi i burrita, steakwichi, specijaliteti orijentalne kuhinje, ruska limunada, sendviči s roastbeefom i tartufima što ih je priređivala ekipa iz mariborskog Leon Street Fooda te egzotični ulični specijaliteti s dalekog Haitija.

U glazbeni dio festivalskog programa, u ranijim večernjim satima, uvela je Gradska glazbe Krk, koji su pozornicu potom prepustili najmlađima - Dječjem pjevačkom zboru Mići Boduli, a za čijim je nastupom uslijedio performans najmlađe sekcije Kulturno-umjetničkog društva Vrh.

Svjetski dan glazbe, koji se diljem svijeta različitim manifestacijama obilježava upravo 21. lipnja, bio je izvrsnim povodom za organizaciju prvog Krk Music Festa, istakla je prilikom otvorenja festivala Nataša Jurina, direktorica Turističkog ureda Turističke zajednice Grada Krka, dodajući kako je uz izniman trud koncipiran kvalitetan program kojem je zadaća zadovoljiti sve ukuse, ali i sve dobne skupine. I dok food truckovi nude najukusnije zalogaje iz cijelog svijeta, glazbeni program raspolaže čitavom lepezom žanrovski različitih sadržaja. Posebno se zahvaljujem našem partneru i suorganizatoru kompaniji Valamar Riviera, a sudeći prema pozitivnim reakcijama publike, Krk Music Fest sigurno ima budućnost, zaključila je naposljetku Jurina.

Sljedećeg dana, 22. lipnja, u fokusu festivala bio je koncert uvijek magične Josipa Lisac, a reakcija mnogobrojne publike, već u samom početku, bila je jasan pokazatelj kako su Krčani (pre)dugo čekali njezin debitantski nastup na otoku Krku. Jedna od najvećih diva hrvatske glazbe koncert je otvorila legendarnom Boginjom, nastavivši nizati uspješnice, što znači da je vidno očaran auditorij imao priliku uživati u hitovima poput O jednoj mladosti, Dok razmišljam o nama, Gdje Dunav ljubi nebo, Hir hir hir, Danas sam luda ili Živim po svome, a osim po glazbi, publika će ovaj koncert sigurno pamtiti i po Josipinim dosjetkama, ali i kišobranu koji ju je čuvao od vjetra. Svoj prvi krčki koncert Josipa je zatvorila posve prigodno, pjesmom Ispočetka podsjećajući kako sebe, svoju glazbu i publiku nikada ne uzima zdravo za gotovo te kako uvijek iznova riskira, trudeći se uvijek ostati suvremena.

Istog su dana na festivalu nastupili Kulturno društvo Kornić, ženske vokalne skupine Bona forma i Vejanke te krčko-riječki funk sastav Grapevine Babies koji je publiku i više nego dobro pripremio za koncert Josipe Lisac, s time da je značajnu pozornost publike privukao i spektakl na laserskoj harfi, ali i atraktivno muziciranje na bocama priređeno na Veloj placi.

Koncertom popularne novosadske grupe The Frajle, 23. lipnja, zaključeno je premijerno izdanje Krk Music Festa, a taj romantičan i uvijek dobro raspoložen ženski glazbeni kolektiv Krku je donio dašak čardaša. Gradska riva iznova je bila prepuna, a nakon što su nanizale hitove poput Ljubav na dar, Meni trebaš ti, 'Ko se to meni zaljubio, koncert su zatvorile emotivnom izvedbom bezvremenskog hita Zorice Kondže Kap po kap koji je publiku natjerao da ga otpjevaju s njima u glas.

Sudar Percussion ansambl čiji je nastup prethodio Frajlama pozornost je privukao izvođenjem nekolicine najvećih hitova Jean-Michel Jarrea (jednog od začetnika elektronske, synthpop i ambijentalne glazbe), a njihov psihodelični performans na udaraljkama praćen zanimljivom video animacijom bio je iznimno glazbeno i vizualno atraktivan. U završnici festivala pored njih su nastupili Folklorno društvo Poljica i Klapa Nono, plesna skupina RiS Ivone Brnelić, s time da je zanimanje najmlađih privukla eksperimentalna predstava Priča o zvuku, zagrebačkog kazališta Mala scena, priređena na Trgu Kamplin. Ondje su se, također, svi znatiželjnici mogli okušati u beatboxu i DJ-iranju, jer majstorima tih vještina povjereno je vođenje besplatnih radionica. Beatboxer Surka tijekom svog predstavljanja na ples je potaknuo, i stare, i mlade, s time da su DJ pult Damira Ludviga, pored ostalih, iskušale i mlade Japanke.

Organizatori Krk Music Festa, najveća hrvatska turistička kompanija Valamar Riviera, Grad Krk i Turistička zajednica grada Krka, zadovoljni su odazivom i reakcijama publike, te poručuju kako im je želja da ovaj festival postane tradicionalan te da Svjetski dan glazbe i početak ljeta, u narednim godinama, slavimo uz još mnoga izdanja ove višednevne priredbe.