Kino Krk: Međunarodni festival kratkih filmova UhvaTI film

U organizaciji riječke Udruge Spirit i novosadske Kreativno-afirmativne organizacije Parnas, program međunarodnog festivala kratkih filmova UhvaTI film, predstavit će se 17. lipnja 2018. godine u Velikoj gradskoj vijećnici iliti Kinu Krk, s početkom u 21.00 sat. Ulaz na projekcije je besplatan ili uz dobrovoljni prilog!

Svi posjetitelji ove jedinstvene filmske večeri imat će priliku pogledati izbor najboljih kratkometražnih filmova koji su u petnaestogodišnjoj povijesti festivala obilježili njegov program. Naime, UhvaTI film festival je zabavnih, ali i poučnih kratkih filmova, koji govore o snazi, motivaciji, optimizmu i jednakim mogućnostima. Nakon Rijeke i Novog Sada, koji su matični gradovi manifestacije, turneje se održavaju diljem regije, što znači da je ova retrospektiva dosad predstavljena u više od 40 gradova duž četiri države. Organizacija festivala UhvaTI film započela je još 2003. s ciljem informiranja javnosti o životu, aktivnostima, pravima i dostignućima osoba s invaliditetom kako bi se potaknulo na razumijevanje i prihvaćanje različitosti te stvaranje uvjeta za veću vidljivost i uključivanje osoba sa invaliditetom u sve sfere društvenog života. (Značajan segment festivala predstavlja i podrška filmskim redateljima, scenaristima i glumcima koji su osobe s invaliditetom da promoviraju svoje radove i dostignuća, te da prepoznaju vlastite potencijale, kao i utjecaj na medije radi adekvatnijeg i politički korektnijeg praćenja aktivnosti i dešavanja u kojima sudjeluju osobe sa invaliditetom.) Pokrovitelji programa su Hrvatski audiovizualni centar, Grad Krk i Primorsko-goranska županija.

Prilozi: