Katarini Bogdanić pripala titula državne viceprvakinje u šahu

U Trogiru se između 20. i 26. lipnja 2016. godine odvijalo Pojedinačno kadetsko prvenstvo Hrvatske u šahu za uzraste do devet, jedanaest, trinaest i petnaest godina, u muškoj i ženskoj konkurenciji, na kojem je nastupila i predstavnica Šahovskog kluba Krk, prošlogodišnja državna prvakinja (do trinaest godina) - Katarina Bogdanić.

Ove godine naša mlada šahistkinja imala je iznimno težak zadatak, obzirom da je nedavno prešla u višu dobnu skupinu, do 15 godina starosti, gdje si je priskrbila nešto starije, ali i iskusnije protivnice. Međutim, Katarina Bogdanić i njezin trener Ivan Mandekić, uz uvijek čvrstu podršku vodstva Kluba, ali i Grada Krka, izvrsno su se pripremili za ovaj osjetljiv trenutak, pa je Katarina već u svome prvom predstavljanju dohvatila zavidno srebrno odličje, što joj je osigurao da i naredne godine brani boje Hrvatske na europskom ili svjetskom prvenstvu za mlade. Naime, temeljem prošlogodišnjeg naslova državne prvakinje (do trinaest godina), ova perspektivna Krčanka već za mjesec dana putuje u glavni grad Češke - Prag, gdje će kao Hrvatska predstavnica zaigrati na europskom prvenstvu za mlade. Stoga, krčki šahovski kolektiv, kao i Grad Krk koji redovito prati i ulaže u šahovske aktivnosti, imaju zaista mnogo razloga za zadovoljstvo, kao i velik poticaj da i nadalje ustraju u njegovanju drevne kraljevske igre koja se očito pokazala izvrsnim promotorom grada i otoka Krka.