Josip Odobašić postao članom otočnog Kluba darivatelja krvi 100 kapi

Josip Odobašić iz Punta, sudjelujući u akciji dobrovoljnog darivanja krvi priređenoj početkom ove godine stekao je preduvjet da postane članom Kluba darivatelja krvi 100 kapi koji okuplja darivatelje sa 100 i više davanja, odnosno darivateljice sa 75 i više davanja s područja otoka Krka.

Upravo je Svjetski dan darivatelja krvi, koji se svake godine diljem svijeta obilježava 14. lipnja, bio povodom da mu na prigodnoj svečanosti održanoj u sjedištu Gradskog društva Crvenog križa Krk njegova ravnateljica Marija Jakominić dodjeli povelju povodom službenog pristupanja ovoj svakako posebnoj otočnoj asocijaciji.

Novi jubilarac pritom je otkrio kako je krv po prvi put darovao još 1973. godine, u tvornici željezničkih vozila Gredelj u Zagrebu, a otad pa sve do danas, uz brojne volonterske angažmane, redoviti je sudionik akcija darivanja, i to ne samo onih organiziranih na Krku, već i diljem Hrvatske, obrativši se pritom svim potencijalnim darivateljima, posebice mladima, ukazujući na činjenicu kako se samo jednim darivanjem te dragocjene tekućine mogu spasiti čak tri života!

Podsjetimo, Klub darivatelja krvi 100 kapi osnovan je 2017. godine na inicijativu Gradskog društva Crvenog križa Krk, a njegovim se članstvom, pored Josipa Odobašića, zasad s pravom ponose: Davorka Zahija, Berislav Manestar, Zoran Đunđek, Zlatko Jurković, Emil Karabaić, Nikola Pavan, Josip Mahulja i Zdravko Petrić kojem je, ujedno, povjerena i predsjedajuća funkcija. Podaci o svim članovima Kluba 100 kapi bit će, naposljetku, pohranjeni u njegovoj Spomen knjizi koja će baštiniti uspomene na sve one koji su godinama tiho i nenametljivo činili dobro, humanošću se isticali, davali sebe i tako poklanjali zdravlje potrebitima.