Još jedan značajan uspjeh mladih krčkih šahistkinja

Netom završenog vikenda u riječkom Šahovskom domu održano je Županijsko šahovsko prvenstvo u kategorijama kadetkinja i kadeta do 11 godina te juniorki i juniora do 17 godina, na kojem su članice Šahovskog kluba Krk doslovno pomele konkurenciju.

U svome prvom službenom nastupu, otkako je započela sa šahovskim pripremama, Laura Desnica, predstavnica riječkog Šahovskog kluba Draga, ali Šahovskog kluba Krk, promakla se u županijsku kadetsku prvakinju, a isti je rezultat među juniorkama, i to vrlo uvjerljivo, postigla i dvanaestogodišnja Katarina Bogdanić očitavši svojim starijim suparnicama poštenu lekciju. Da pomladak krčkog Šahovskog kluba misli ozbiljno govori i uspjeh Katarinine sestre Antonele Bogdanić koja se u istoj kategoriji okitila jednako vrijednim srebrnim odličjem.
Nadolazećeg vikenda tako se nastavljaju nadmetanja u 2. Hrvatskoj ligi - zapad, gdje na opće iznenađenje vodi upravo Šahovski klub Krk. Svi ti dobri rezultati, kako mladih, tako i šahista - seniora, poziv su svima da se prijave za krčku školu šaha gdje se, sudeći po dosadašnjim uspjesima, sigurno može štošta naučiti!