Još jedan podsjetnik na nedavni uspjeh Bona forme u Španjolskoj

Kako bi im čestitao na dvjema srebrnim odličjima osvojenim na Međunarodnom natjecanju Canta al Mar održanom u španjolskoj Calelli, krčki gradonačelnik, 11. veljače 2016. godine, u svojem je uredu primio članice krčke Vokalne skupine Bona forma.

Prisjetimo se, ovaj raspjevani septet zahvaljujući priznanju zasluženom na Svjetskim zborskim igrama održanim u kineskom Shanghaiju, dobio je pozivnicu da se u šampionskoj kategoriji, pored četrdesetak vrhunskih zborskih kolektiva iz svih dijelova svijeta, predstavi na tom prestižnom španjolskom natjecanju. Članice Bona forme ondje su se natjecale u pop i folk kategoriji, a dobile su priliku održati i samostalni koncert. Naposljetku, u zaista zavidnoj konkurenciji zaslužile su dva srebrna odličja, a svojom izvedbom osim žirija osvojile su i publiku koja ih je, dignuvši se na noge, nagradila ovacijama.
Trenutak kojem su se u jednosatnom razgovoru, prožetom snažnim dojmovima, neprestano vraćale bilo je upravo njihovo samostalno predstavljanje, i to pred publikom koju su uglavnom činili glazbeno obrazovani ljudi, članovi zborova, dirigenti te ljubitelji i dobri poznavatelji glazbe. Naime, njihov je nastup izazvalo ne samo erupciju oduševljenja, glasno aplaudiranje i odobravanje, pa čak i tijekom glazbenih numera, već i pozive za neka buduća gostovanja, što, priznaju nam, zaista nisu očekivale, barem ne u tolikom intenzitetu. Iz toga se dade zaključiti kako španjolsko predstavljanje naših djevojaka nije nikoga ostavio ravnodušnim, jer tamošnjoj su publici očito priskrbile nesvakidašnje glazbeno iskustvo.
U nastavku druženja djevojke su se dotakle i mnogih drugih tema, najduže se ipak zadržavši na doživljajima s prošlogodišnjeg Festivala Melodije Istre i Kvarnera gdje su nastupile pjesmom Ne pitaš me, i za koji kažu da im je otvorio mnoga vrata, jer otočna ih je publika još bolje upoznala, a tada sklopljena poznanstva, naravno uz besprijekornu izvedbu, dovela su ih do novih koncertnih angažmana. Također, pjesma kojom su zavele MIK-ovsku publiku i u gradu Krku zaradile drugo mjesto već mjesecima ne silazi s prvog mjesta Top liste Boduliste Radija OK.

Od nadolazećih aktivnosti izdvojile su sigurno pjesmom prožeto nadolazeće ljeto, ali i moguće gostovanje u Tajlandu, priznavši, kako su također definirale materijal za drugi nosač zvuka posvećen tradicijskoj glazbi, a koji bi svjetlo dana trebao ugledati u doglednoj budućnosti. Na pitanje što je pridonijelo ovako zapaženim rezultatima, složile su se - međusobna sinergija i uvažavanje te intenzivan ritam proba, zajedno s dobrim feedbackom publike koji sigurno biva jedan od najboljih poticaja!
I na kraju, članice Bona forme (Lucija Kosić, Ivona Siddiqui, Ivana Žužić, Ema Buić, Gordana Borjanić i Dana Adžić Kapitanović, zajedno s voditeljicom Karmelom Vajdoher Žilić) iskoristile su priliku da se na bezrezervnoj podršci zahvale Gradu Krku i Turističkoj zajednici Grada Krka.