86. Kolegij: Nastavljene aktivnosti vezane uz projekt izgradnje fotonaponske elektrane

U uredu gradonačeknika, 18. svibnja 2015. godine, održan je 86. sastanak Kolegija kojem su pored Darija Vasilića prisustvovali njegov zamjenik Čedomir Miler i Marinko Bajčić, pročelnik Jedinstvenog upravnog odjela Grada Krka.

Od ostalih nazočni su bili Josip Staničić, predsjednik Gradskog vijeća Grada Krka, Radmila Živanović Čop, voditeljica Imovinsko-pravne službe, Marinka Margan, stručna suradnica za društvene djelatnosti, Ines Galjanić, stručna suradnica za prostorno uređenje i zaštitu okoliša te Mladena Cvitković, viša stručna referentica.
Kao uvod u ovotjedni sastanak što je započeo rješavanjem predmeta Odsjeka za prostorno planiranje i zaštitu okoliša, a s ciljem realizacije projekta izgradnje fotonaponske elektrane na krovu upravne zgrade Grada Krka, odlučeno je kako će se naručiti izrada glavnog (građevinskog) projekta za postavljanje fotonaponskih modula. Dosad je vezano uz ovu inicijativu izrađen glavni elektrotehnički projekt te je ishodovano mišljenje o stanju stabilnosti konstrukcije krovišta zgrade, kao i dobivena potvrda o statusu predmetne nekretnine kojom se ista nalazi unutar urbanističke cjeline grada Krka koja je zaštićena kao kulturno dobro visoke kategorije. Prema Rješenju Hrvatskih voda za izgradnju nerazvrstane ceste (U-5.2) u poslovnoj Zoni 29, na predjelu Sv. Petar u gradu Krku, odobreno je plaćanje vodnog doprinosa u iznosu od 1.833,35 kn. Nadalje, prihvaćena je ponuda tvrtke Geo-line d.o.o. iz Krka, vrijedna 10.812,50 kn, s PDV-om, za izradu geodetskog projekta za budući hangar Jedriličarskog kluba Plav. Također je prihvaćena i ponuda tvrtke Geo-rad d.o.o. iz Dražica, na iznos od 6.750,00 kn, s PDV-om, za izradu geodetskog elaborata evidentiranja izvanrednog stanja nerazvrstane ceste, točnije neasfaltiranog dijela Vrbničke ulice u gradu Krku. Nakon što je prihvaćena inicijativa Hane Kovačeve iz Zagreba da asfaltiranje pristupnog puta i ugradnju upojnog bunara na području Vršak u naselju Pinezići, sufinancira u visini od 40% ukupne vrijednosti radova, donesena je odluka o skorašnjem pokretanju postupka nabave. Po prezentaciji idejnog projekta izgradnje zapadne zaobilaznice grada Krka, prihvaćen je njegov prijedlog u smislu podjele trase na više faza.
Rješavajući predete Imovinsko-pravne službe, prihvaćen je prijedlog odgode početka radova na rekonstrukciji istočnog poteza krčkih zidina. Tvrtka Hedom d.o.o. iz Zagreba s kojom je vezano uz prethodno naveden angažman potpisan ugovor, tako će s radovima započeti nakon 15. rujna, ove godine. Po provedenom postupku nabave bagatelne vrijednosti za ustupanje radova na asfaltiranju dijela Ulice Potok u naselju Pinezić te cesta u južnom dijelu naselja Linardić, pored dvije zaprimljene ponude - tvrtke Ceste-Rijeka d.o.o. iz Kukuljanova i Građevinskog poduzeća Krk d.d. iz Krka - povoljnijom je izabrana ona Građevinskog poduzeća Krk d.d. iz Krka, vrijedna 354.332,88 kn, s PDV-om. Po provedenom postupku nabave bagatelne vrijednosti za ustupanje radova na uređenju istočnog dijela eksterijera Osnovne škole Fran Krsto Frankopan u gradu Krku, pored dvije zaprimljene ponude - tvrtke Guste zidine d.o.o. i Građevinskog poduzeća Krk d.d. iz Krka - povoljnijom je izabrana ona Građevinskog poduzeća Krk d.d. iz Krka, vrijedna 368.640,00 kn, s PDV-om. Budući da sadržaji na moru što ih je predložio Dino Gušterović nisu predviđeni Planom upravljanja pomorskim dobrom za 2015., predloženo je da ih se naredne godine prijavi ranije, kako bi se na vrijeme ispitala mogućnost njihova eventualnog uvođenja na neku od krčkih plaža.
Razmatrajući predmete Odsjeka za društvene djelatnosti, organizaciju jubilarnog, 20. po redu susreta darivatelja krvi Primorsko-goranske i Istarske županije, koji će se u gradu Krku, pod organizacijskom palicom Gradskog društva Crvenog križa Krk, održati 30. svibnja ove godine, Grad je podržao potporom u iznosu 3.000,00 kn. Mladoj i uspješnoj krčkoj šahistkinji Katarini Bogdanić koja odnedavno trenira u Rijeci, odobrena je pomoć na način da joj se troškovi prijevoza sufinanciraju iznosom od 0,40 kn po km, ali uz obveznu mjesečnu dostavu izvješća o broju realiziranih natjecanja ili treninga, ovjerenog od strane kluba. Sukladno Odluci o nagrađivanju učenika i učitelja, nekolicini krčkih srednjoškolaca te njihovim mentorima biti će dodijeljene nagrade za iznimne rezultate postignute na državnim natjecanjima.
Uz ostale predmete što ih je Kolegiju predstavio gradonačelnikov zamjenik Čedomir Miler, prihvaćena je ponuda tvrtke NetCom d.o.o. iz Rijeka, vrijedna 9.000,00 kn, s PDV-om, za integraciju podataka s meteorološke stanice na gradski Internet portal te izradu dodatne Internet stranice koja će nuditi objedinjenu povijest njezinih podataka. Uz to, na znanje je primljena analiza broja nezaposlenih za područje Grada Krka u razdoblju od 2011. do 2015. godine.
Rješavajući predmete Odsjeka za opće, pravne i kadrovske poslove, razmotreni su pozivi Odbora za izbor, imenovanja i dodjelu povelja i priznanja Županijske supštine Primorsko-goranske županije, za predlaganje sudaca porotnika Općinskog suda u Rijeci i Županijskog suda u Rijeci. Lovačkom društvu Zec iz Malinske dana je suglasnost za korištenje javnih površina u naseljima Milohnići (24. svibnja) i Bajčići (13. lipnja), radi proslave 105. obljetnice osnutka tog lovačkog udruženja.