72. Kolegij: Za čiščenje lokve i uređenje tematske staze Gradu dodijeljeno 19.391.16 EUR

U uredu gradonačeknika, 09. veljače 2015. godine, održan je 72. sastanak Kolegija kojem su pored Darija Vasilića prisustvovali njegov zamjenik Čedomir Miler i Josip Staničić, predsjednik Gradskog vijeća Grada Krka.

Od ostalih nazočni su bili Đimi Skomeršić, voditelj Odsjeka za komunalno gospodarstvo, Marinka Margan, stručna suradnica za društvene djelatnosti, Igor Hrast, stručni suradnik za održivi razvoj, Antonela Jurina, stručna suradnica za investicije i razvoj te Mladena Cvitković, viša stručna referentica.
U ovotjedni sastanak uveo je gradonačelnikov zamjenik Čedomir Miler, okupljene upoznajući s nekolicinom pitanja zaprimljenih mailom i aplikacijom Zakrpaj.to, a vezanih uz dodijelu koncesija na plaži Ježevac, asfaltiranje Crikveničke ulice te pravila korištenja odlagališta građevinskog otpada Lizer, o kojima će se očitovati predstavnici odsjeka u čije djelokruge spadaju pojedine teme.  Uz to, zaključeno je kako se, kao i dosad, poslovi vođenja katastra vodovoda povjeravaju Državnoj geodetskoj upravi, budući da Grad nema uvijete koji omogućavaju njihovu realizaciju. Nakon kraće diskusije, usvojena je Procedura planiranja i realizacije projekata, kojoj je zadaća opisati planiranje i realizaciju gradskih projekata, kako bi se osigurala njihova pravovremenost, uz jasno definirane prioritete, opravdanost, isplativost te u konačnici učinkovitost. Riječ je o proceduri koja se primijenjuje na sve projekte procijenjene vrijednosti više od 200.000,00 kn za usluge, odnosno 500.000,00 kn za radove.
Rješavajući predmete Odsjeka za društvene djelatnosti, najprije je zaključeno kako će lista krčkog Centra za socijelnu skrb s navedenim radno sposobnim korisnicima zajamčene minimalne naknade koji su, sukladno Zakonu, dužni odazvati se pozivu Grada radi sudjelovanja u radovima za opće dobro, biti, s ciljem njihova angažmana, proslijeđena krčkom Komunalnom društvu Vecla. Na prijedlog Anta Bilića Pavlinovića iz Kornića da se njegovom djetetu omogući pohađanje dječjeg vrtića u Baški, istaknuto je kako će se do donošenja odluke pričekati skorašnji upisi u vrtiće, nakon čega će se vidjeti ima li mjesta u krčkoj ustanovi, točnije hoće li se financirati boravak djeteta u vrtiću druge jedinice lokalne samouprave. Radi neplaniranih sredstava u ovogodišnjem Proračunu, odbijen je prijedlog Kluba za ekspedicionizam i kulturu iz Zagreba, da se tijekom ljeta u javnom gradskom prostoru postavi izložba Hrvatska iz zraka. Na znanje je primljena informacija Dječjeg vrtića Katarina Frankopan o odlukama Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske kojima se u njihovom ovogodišnjem financijskom planu raspodijeljuju sredstva namijenjena sufinanciranju programa predškole za djecu s teškoćama u razvoju, odnosni pripadnike nacionalnih manjina.
Razmatrajući predmete Odsjeka za komunalno gospodarstvo, odobrena je zamolba Ivana Pavana iz Krka da neplaćeni dio komunalnog doprinosa vezan uz ozakonjenje završene zahtjevne zgrade stambeno-poslovne namjene, izgrađene na k.č. 2276/3, k.o. grad Krk, zajedno s obračunatom kamatom, podmiri u dvije jednake rate, i to s rokom dospijeća u srpnju, odnosno kolovozu, ove godine.
Rješavajući predmete Odsjeka za gospodarstvo, prihvaćen je prijedlog da se na nedavno raspisan natječaj Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost vezan uz sufinanciranje energetske obnove nestambenih zgrada, kandidira treća faza projekta Energetski učinkovota upravna zgrada Grada Krka koja obuhvaća sanaciju fasade njezinog sjevernog i istočnog dijela, postavljanje toplinske izolacije te po potrebi zamjenu neodgovarajućih klupčica i dotrajale stolarije. Kao prvi korak u realizaciji ove inicijative, prihvaćena je ponuda tvrtke AEC projekt d.o.o. iz Njivica u iznosu od 5.000,00 kn, za izradu Glavnog projekta rekonstrukcije toplinske ovojnice. Kako su Gradu Krku, kao partneru u programu prekogranične suradnje Slovenija - Hrvatska LOKNA odobrena sredstva u iznosu od 19.391.16 EUR, zaključeno je da se ista imaju osigurati u Gradskom proračunu za 2015. (9.093,27 EUR) i 2016. godinu (10.297,89 EUR). Tim se sredstvima, koja se u jednom dijelu refundiraju iz budžeta IPA-e (85%), a u preostalom iz Državnog proračuna (15%), planira na području Grada Krka čiščenje jedne lokve, kao i uređenje pripadajuće joj tematske staze.
Razmatrajuću predmete Odsjeka za prostorno planiranje i zaštitu okoliša, razmotreno je i prihvaćeno Izvješće o ponovljenoj javnoj raspravi za III. Ciljane izmjene i dopune Prostornog plana uređenja Grada Krka.
Rješavajući predmete Odsjeka za opće, pravne i kadrovske poslove, Dorotei Čeperić iz Krka, predstavnici Održivog razvoja Hrvatske (ORaH-a), dozvoljeno je korištenje javne površine radi predstavljanja programa stranke, i to 14. veljače, ove godine, tijekom jutarnjih sati.