U sklopu projekta Uz pomoćnike u nastavi do inkluzivnog obrazovanja u Primorsko-goranskoj županiji koji se provodi u okviru instrumenta Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama, faza III. temeljem poziva UP.03.2.1.06 Europskog socijalnog fonda u sklopu Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020., objavljuje se Javni poziv za prijavu kandidata za izvršavanje poslova pomoćnika u nastavi u osnovnim i srednjim školama kojima je osnivač Primorsko-goranska županija.

I. U sklopu projekta Uz pomoćnike u nastavi do inkluzivnog obrazovanja u Primorsko-goranskoj županiji raspisuje se javni poziv za izbor pomoćnika u nastavi za učenike s teškoćama, a koji su temeljem rješenja o primjerenom programu školovanja integrirani u redovni sustav osnovnoškolskog ili srednjoškolskog obrazovanja u školama čiji je osnivač Primorsko-goranska županija.

II. Cilj raspisivanja javnog poziva je pronalazak stručnog kadra (srednja škola - četiri godine,

viša ili prvostupanjska, fakultet, akademija, magisterij, doktorat) koji će svojom visokom motivacijom za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi olakšati učenicima s teškoćama njihov obrazovni proces i socijalizaciju.

III. Pomoćnici će se u okviru projekta angažirati u osnovnim i srednjim školama kojima je osnivač Primorsko-goranska županija, a odabir osoba koje će izvršavati poslove pomoćnika izvršit će Povjerenstvo za odabir pomoćnika u nastavi.

IV. Za vrijeme trajanja projekta s odabranim pomoćnicima sklopit će se ugovor o radu na određeno, nepuno radno vrijeme kojim će se definirati međusobna prava i obaveze. Odabrani pomoćnici obvezni su proći 20-satnu edukaciju za osposobljavanje za rad s učenicima s teškoćama.

V. Uz prijavu na javni poziv, kandidati su dužni priložiti:

– životopis,

– dokaz o stručnoj spremi (preslika),

– dokaz o hrvatskom državljanstvu (preslika osobne iskaznice ili domovnice),

– dokaz o prebivalištu (preslika osobne iskaznice),

– dokaz o nekažnjavanju (uvjerenje o nekažnjavanju - ne starije od tri mjeseca).

Preslike ne moraju biti ovjerene od javnog bilježnika.

Primorsko-goranska županija zadržava pravo uvida u originale dokumenata.

VI. Prijave se podnose preporučeno poštom na sljedeću adresu: Primorsko-goranska županija, Upravni odjel za odgoj i obrazovanje, Pisarnica Riva 10, 51000 Rijeka, s napomenom: Prijava za pomoćnike u nastavi.

Rok za podnošenje prijava je 30. srpanj 2021. godine. Nepotpune prijave kao i prijave pristigle nakon navedenog roka neće se razmatrati.

Za sve informacije možete se obratiti na broj telefona 051/351-871 ili na e-mail: vskolstvo2@pgz.hr.

VII. Ovaj javni poziv objavljen je na interenetskim stranicama Primorsko-goranske županije i Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.