Javna rasprava o projektu izgradnje Svjetlovodne distribucijske mreže

Grad Krk u fazi je pripreme projekta izgradnje Svjetlovodne distribucijske mreže Grada Krka kao projekta implementacije pristupne elektroničke komunikacijske mreže sljedeće generacije (Next Generation Access network - NGA), koja će osigurati infrastrukturne preduvjete za održivi dugoročni društveni i gospodarski razvitak Grada.
Projekt će se kandidirati za sufinanciranje sredstvima fondova Europske unije unutar Okvirnog programa za razvoj infrastrukture širokopojasnog pristupa u područjima u kojima ne postoji dostatan komercijalni interes za ulaganja (u nastavku skraćeno Okvirni program), a za kojeg je u tijeku ishođenje odobrenja o sukladnosti  s pravilima državnih potpora u Glavnoj upravi za tržišno natjecanje Europske komisije (DG COMP).
Sukladno utvrđenim vremenskim planovima pripreme projekta i s ciljem osiguranja visoke razine spremnosti projekta za sufinanciranje sredstvima fondova Europske unije u trenutku odobrenja Okvirnog programa, kao i sukladno važećim pravilima državnih potpora za širokopojasne mreže koja su za članice Europske unije propisana kroz Smjernice za primjenu pravila državnih potpora koje se odnose na brzi razvoj širokopojasnih mreža (SL EU-a, C 25, 26.1.2013.), a posebice sukladno čl. 78(b) ovih smjernica, Grad Krk pokreće javnu raspravu o projektu izgradnje Svjetlovodne distribucijske mreže Grada Krka.

• Nacrt Plana razvoja širokopojasne infrastrukture (PRŠI) - dokument koji sukladno Okvirnom programu predstavlja osnovnu specifikaciju projekta s prikazom zadovoljenja svih relevantnih pravila državnih potpora pri izgradnji širokopojasnih mreža;
  • Priloge nacrtu PRŠI-ja u vidu karata na kojima su inicijalno određena ciljana područja provedbe projekta i prikazani inicijalni rezultati određivanja boja (mapiranja).

Javna rasprava otvorena je od 23. prosinca 2014. do 12. veljače 2015. godine. Grad Krk stoga poziva sve zainteresirane da mu svoja mišljenja, primjedbe i prijedloge u vezi s predmetom ove javne rasprave dostave najkasnije do četvrtka, 12. veljače 2015. godine, na adresu elektroničke pošte sdmgk.jr@grad-krk.hr, putem telefaksa na broj 051 401 178 ili poštom na adresu Grad Krk, Trg bana Josipa Jelačića 2, 51500 Krk.

Po zaključenoj Javnoj raspravi:

1.
Odgovori Grada Krka na očitovanje Regionalne energetske agencije Kvarner