Izložba na otvorenom Prijatelji mora: Otkrijte otok Krk zabilježen na fotografijama nastalim iz zraka

Ako se ovih dana prošećete Krčkom rivom, točnije Šetalištem sv. Bernardina, može vas zateći pomalo neočekivan prizor - izložba fotografija velikog formata na kojima je majstorski zabilježen otok Krk iz nešto drugačije perspektive, otkrivajući pritom prepoznatljive konture većine naseljenih otočnih mjesta, kao i prirodne ljepote koje ih okružuju.

Naravno, radi se o atraktivnoj putujućoj izložbi na otvorenom, naziva Otok Krk - iz zraka, za koju možemo kazati da predstavlja nastavak uspješne suradnje riječke Udruge Livingstone i tvrtke Astoria, a koja će tijekom ljetnih mjeseci, pored grada Krka, posjetiti još pet otočnih destinacija, redom: Bašku (17. lipnja - 01. srpnja), Njivice (01. - 15. srpnja), Šilo (15. - 29. srpnja), Malinsku (29. srpnja - 12. kolovoza) i Punat (12. - 26. kolovoza).

Sam postav, kao dio inicijative poznate pod nazivom Prijatelji mora, već 12. godinu za redom krasi samo središte grada, a svi zaljubljenici u fotografiju imaju ga prilike razgledati između 03. i 23. lipnja. Cilj ove izložbe koja na jednom mjestu okuplja brojne fotografske zapise potavljene unutar 30 panoa velikog formata jest hrvatskoj i svjetskoj javnosti skrenuti pozornost na značajnu ulogu fotografije u medijskoj kulturi, ali i na društvenu odgovornost te važnost promicanja ekologije i očuvanja prirodnih, kulturnih i arhitektonskih/urbanističkih ljepota.

Nakon trilogije s temama podmorja, površine mora i mediteranskih eseja, povijesne trilogije te serija: Plavi sat, Igre, Kao nekada, Neusporedivo plavo - Sjeverni Jadran i Geometrije, 12. izložbenim ciklusom predstavljeni su fotografski zapisi što ih potpisuju Petar Trinajstić, Sanjin IlIć, Luka Tabako i Marko Paradžik. Sve ovogodišnje radove, kao i dosad, selektirao je stručni tim festivala Rovinj-Photodays, a organizacijsku potporu krčkoj izložbi iznova je pružila Turistička zajednica Grada Krka.

Dodajmo i kako se uz prikaz svake destinacije na izložbenom panou, publika putem QR coda može povezati s turističkom zajednicom kojoj pojedina fotografija pripada te samo razgledavanje učiniti još bogatijim, zanimljivijim i interaktivnijim.