Izložba Dobri stari zakoni - tradicija suzbijanja korupcije u Hrvatskoj

U organizaciji Grada Krka i Instituta za kulturu i etiku, otvorenje izložbe Dobri stari zakoni - tradicija suzbijanja korupcije u Hrvatskoj autora Zorislava Antuna Petrovića, održat će se 27. svibnja 2016. godine, u auli upravne zgrade Grada Krka, s početkom u 12.00 sati.

Ovom izložbom, baziranom na knjizi Suzbijanje korupcije u Hrvatskoj u srednjem vijeku, predstavit će se neke od najzanimljivijih protukorupcijskih odredbi iz srednjovjekovnih pravnih akata nastalih na području Republike Hrvatske, s posebnim naglaskom na one vezane uz područje Kvarnera, poput Vinodolskog zakona, Krčkog ili Vrbničkog statuta, Statuta Cresa i Osora, Kastavskog zakona ili Riječkog statuta.

U prigodi otvorenja izložbe govorit će predsjednica Instituta za kulturu i etiku dr. Nina Ožegović, autor izložbe Zorislav Antun Petrović, predsjednik Nacionalnog vijeća za praćenje provedbe Strategije suzbijanja korupcije dr. Željko Jovanović i krčki gradonačelnik Darijo Vasilić.