Ivana i Dinko, zajedničko izložbeno predstavljanje Ivane Popović i Dinka Domaćinovića

Otvorenje zajedničke izložbe Ivane Popović i Dinka Domaćinović, pod nazivom Ivana i Dinko, održat će se u krčkoj Galeriji Decumanus, u četvrtak, 13. srpnja 2017. godine, s početkom u 21.00 sat. Izložbu će otvoriti Nataša Ivančenić, pomoćnica ravnateljice i muzejska savjetnica Muzeja suvremene umjetnosti Zagreb, ujedno i autorica predgovora objavljenog u katalogu izložbe.
Zajedničko umjetničko djelovanje Dinko Domaćinović i Ivana Popović započeli su u zagrebačkom Muzeju suvremene umjetnosti 17. lipnja 2014. godine. U sklopu izložbe Vlaste Delimar izveli su performans pod nazivom Šiva. Tema tog umjetničkog događanja bio je čin konstrukcije i dekonstrukcije forme i materijala. Domaćinović je tijekom dana oslikavao bijelo 20-metarsko platno slikajući pritom i tijela modela, a Popović je od oslikanog platna šivala odjeću koju su nosili modeli, transformirani u dvojnice Vlaste Delimar.
Krčka izložba nakon one nedavno održane u zagrebačkoj Galeriji Greta, donosi koloristički izazovan slikarski ciklus Dinka Domaćinovića nastao upravo tijekom prethodno spomenute umjetničke akcije te posljednju seriju uglavnom monokromnih portretnih slika Ivane Popović. (Detalje donosi katalog/plakat kojeg možete preuzeti u nastavku.)

Izložbu Ivana i Dinko bit će moguće razgledati svakim danom (izuzev nedjelje), između 10.00 i 12.00 te 20.00 i 23.00 sata, odnosno uz prethodnu najavu organizatoru, Centru za kulturu Grada Krka, telefonom na 051 220 041 iliti mailom na kultura@gradkrk.net.