Ispraćena još jedna generacija krčkih osmaša

Vedrom i veselom svečanošću kolektiv Osnovne škole Fran Krsto Frankopan nedavno je ispratio još jednu generaciju osmaša. Bila je to jedinstvena prigoda da se istaknu najuspješniji među učenicima, a prema školskim kriterijima to su oni koji na kraju osmog razreda imaju prosječnu ocjenu 4,8 ili više, odnosno oni koji su cjelokupno osmogodišnje školovanje završili odličnim uspjehom.

U ovoj generaciji takvim je kriterijima udovoljilo čak trinaest krčkih školaraca, i to: Lucija Depikolzvane, Laura Jurina, Nicole Kramar, Anastazija Pahlić, Karla Žužić, Lea Karabaić, Petra Turčić, Emilija Haramina, Roberta Bajčić, Luka Braut, Valerija Pereković, Lucija Balukčić i Lorenzo Šamanić. Također, glasovanjem učenika osmih razreda, kao i Učiteljskog vijeća, izabran je učenik generacije. Ove godine velikom većinom glasova ova je čast pripala Luki Brautu, koji je pored toga, zajedno s Mateom Barišićem Dujmovićem, posebno pohvaljen za bezrezervnu tehničku i informatičku pomoć u pripravi i provedbi svih školskih priredbi i projekata.
Svečanosti je, uz roditelje i djelatnike škole, nazočio i krčki gradonačelnik Darijo Vasilić, najuspješnijim učenicima uručivši vrijedan poklon, Englesko-hrvatski rječnik Željka Bujasa, nabavljen uz (tradicionalnu) potporu Grada Krka. Sreće i uspjeha u daljnjem životu i obrazovanju, učenicima su također poželjeli ravnatelj škole Serđo Samblić te njihove razrednice Meri Gršković i Sandra Krmpotić Gržančić. U ime svih učenika, učiteljima je naposlijetku zahvalila Ana Blažić.