I krčki vrtićari u rujanskoj berbi grožđa

Prošlog tjedna, u jeku berbe grožđa, krčki vrtićari, zajedno sa svojim odgojiteljicama, posjetili su Vrbničko polje, a kroz sve faze berbe ondje ih je proveo Josip Gršković na čiji je poziv ovaj edukativan izlet i realiziran.

Malene Krčane domaćin je najprije odveo u vinograd kako bi svim svojim osjetilima doživjeli predivno zelenilo i okusili vrbničko grožđe zbog kojeg ljudi iz čitavog svijeta dolaze upravo u to pitoreskno otočno mjesto. Mališani su dobrano uživali u šetnji i istraživanju vinograda, usput kušajući još netaknute grozdove uz zaključak kako je slatko te izuzetno fino. Nakon kratke demonstracije berbe, organiziran je posjet Poljoprivrednoj zadruzi Vrbnik gdje grožđe kreće u daljnju obradu, točnije gdje se pretvara u vino. S tamošnjim postrojenjem malene je upoznao Marinko Vladić, spretno odgovorivši na sva postavljena pitanja. Dječje oduševljenje ondje su izazvale najrazličitije naprave i veliki spremnici koji se koriste u preradi, a naposlijetku i kolona vozila prepunih grožđa uz koju su i prošetali. Puni dojmova, ali i košara ispunjenih ovom slatkom i cijenjenom delicijom mališani su konačno krenuli put vrtića.