Gradsko društvo Crvenog križa Krk: Prikupljanje materijalnih donacija za izbjeglice iz Ukrajine

Gradsko društvo Crvenog križa Krk u suradnji s Dobrovoljnim vatrogasnim društvom Krk (DVD-om Krk) prikupljat će materijalne donacije u sjedištu DVD-a Krk, na adresi Stjepana Radića 11 u gradu Krku. Prema tome, svi otočani koji žele pomoći izbjeglicama iz Ukrajine u nastavku popisane proizvode mogu donirati od ponedjeljka, 14. ožujka, pa sve do petka, 18. ožujka 2022. godine, u vremenu od 17.00 - 20.00 sati.

Na području Općine Baška donacije će se prikupljati u sjedištu DVD-a Baška, na adresi Skopalj 4 u Baški, od srijede, 16. ožujka, do petka, 18. ožujka, u vremenu od 17.00 - 19.00 sati, a na području Općine Malinska-Dubašnica, u prostoru Općine, na adresi Novo naselje 7 u Bogovićima, i to u ponedjeljak, 21. ožujka, srijedu, 23. ožujka, i petak, 25. ožujka, od 13.00 - 15.00 sati. Na području Općine Omišalj humanitarnu će pomoć u svome sjedištu (Posujilnica) prikupljati članovi Kluba 60+ Omišalj, u srijedu, 23. ožujka, i petak, 25. ožujka, od 15.00 - 17.00 sati.

Popis artikala rezultat je dogovora s društvima Crvenog križa iz Ukrajine i okolnih zemalja, temeljem izravne provjere situacije na terenu. Sukladno toj provjeri, ali i iskustvu u radu s izbjeglicama koje su zaštitu potražile u Hrvatskoj, kreiran je popis potrebnih proizvoda, što znači da se u ovom trenutku neće prikupljati ništa osim navedenog.

Podsjetimo, Hrvatski Crveni križ otvorio je humanitarni telefon te svi oni koji žele pomoći mogu nazvati 060 90 11 (6,25 kn) ili novčanu donaciju realizirati uplatom na žiro-račun koristeći sljedeće podatke:

– IBAN: HR0923600001503056530,

– poziv na broj odobrenja: 705,

– banka: Zagrebačka banka d.d., Trg bana J. Jelačića 10, Zagreb,

– primatelj: Hrvatski Crveni križ, Ulica Crvenog križa 14-16, Zagreb,

– za uplate iz inozemstva BIC (SWIFT) kod: ZABAHR2XXXX.

U ime izbjeglog stanovništva iz Ukrajine, Gradsko društvo Crvenog križa Krk zahvaljuje svima na donacijama!