Gradsko društvo Crvenog križa Krk: Organizirana serija radionica na temu Kodovi sigurnosti na vodi

U sklopu svojih programskih aktivnosti namijenjenih djeci i mladima, Gradsko društvo Crvenog križa Krk u suradnji s Društvom Crvenog križa Primorsko-goranske županije, između 07. i 11. ožujka 2022. godine, organiziralo je seriju od čak 17 radionica na temu Kodovi sigurnosti na vodi.

Radionice su provedene u sedam otočnih osnovnih škola, a okupile su gotovo 300 mališana iz trećih i četvrtih razreda. Educiranje je bilo povjereno Ivanu Uraviću, regionalnom koordinatoru Službe spašavanja na vodi i ekološke zaštite priobalja te Nensi Jakobović, predsjednici Spasilačkog kluba Poseidon, a ujedno i članici Spasilačkog kluba Sara Calderara.

Zadaća ovih radionica jest prevenirati nesreće vezane uz vodu, što znači da se učenike upoznalo s opasnostima koje vrebaju na vodi i u neposrednoj blizini vode, zatim kodeksima sigurnosti na vodi, a inzistiralo se i na podizanju razine osviještenosti o očuvanju okoliša uz vodu. Svi navedeni sadržaji bili su primjereno predstavljeni, tj. prilagođeni nižem osnovnoškolskom uzrastu.