Gradonačelnik primio državnu šahovsku viceprvakinju

Izniman uspjeh mlade krčke šahistkinje Katarine Bogdanić na nedavno održanom Pojedinačnom kadetskom prvenstvu Hrvatske održanom u Trgoriru bio je razlogom da joj na tome, tijekom prijema održanog 14. srpnja 2016. godine, čestitaju gradonačelnik Darijo Vasilić i njegov zamjenik Čedomir Miler.

Ugodnom druženju u gradonačelnikovom uredu također su, uz podršku roditelja, svjedočili predsjednik Šahovskog kluba Krk Vladimir Panić, ali i voditeljica Odsjeka za društvene djelatnosti Marinka Margan.
Naime, ova predana šahistkinja, za čiju se što bolju prezentaciju brine trener Ivan Mandekićem, krajem lipnja nastupila je na Pojedinačnom kadetskom prvenstvu Hrvatske u šahu za uzraste do devet, jedanaest, trinaest i petnaest godina, u muškoj i ženskoj konkurenciji, osvojivši srebro, odnosno priskrbivši titulu državne viceprvakinje u svojoj kategoriji. Vezujući se uz potonje, treba spomenuti kako je sedmašica Katarina ove godine imala iznimno težak zadatak, obzirom da je tek nedavno prešla u višu dobnu skupinu, i to među natjecateljice do petnaest godina starosti, što znači da si je u šahovskim okršajima osigurala nešto starije, ali i iskusnije protivnice. No, zahvaljujući redovitim pripremama Katarina je već u svome prvom predstavljanju u novoj, višoj kategoriji dohvatila zavidan plasman što joj je omogućilo da naredne godine brani boje Hrvatske na europskom ili svjetskom prvenstvu za mlade. Međutim, ne smijemo ovdje zaboraviti ni njezin prošlogodišnji nastup na Pojedinačnom kadetskom prvenstvu Hrvatske odigranom u Splitu, gdje je u konkurenciji djevojčica do trinaest godina, s pet pobjeda i četiri remija - bez poraza - zaslužila zlato, ponijevši tako prvu titulu prvakinje u bogatoj 67-godišnjoj povijesti Šahoskog kluba Krk. Upravo taj uspjeh Katarinu će uskoro odvesti u glavni grad Češke - slikoviti Prag, gdje će, u jakoj konkurenciji, između 18. i 28. kolovoza, kao Hrvatska predstavnica, (u devet kola) zaigrati na europskom prvenstvu za mlade. Prema tome, krčki šahovski kolektiv, zajedno s trenerom Ivanom Mandekićem i Gradom Krkom koji redovito prati i ulaže u šahovske aktivnosti, imaju zaista mnogo razloga za zadovoljstvo, kao i velik poticaj da ustraju u njegovanju te drevne kraljevske igre koja se sve više pokazuje izvrsnim promotorom grada i otoka Krka, ne samo u nas, već i inozemstvu.