Frankopani 900: Predstavljanje monografije Putovima Frankopana

U sklopu 900. obljetnice od prvoga spomena kneževa Krčkih Frankopana koja se provodi pod motom Frankopani 900, Primorsko-goranska županija i Filozofski fakultet Sveučilišta u Rijeci organiziraju predstavljanje monografije Putovima Frankopana - Frankopanska baština u Primorsko-goranskoj županiji, koje će se održati u srijedu, 31. listopada 2018. godine, u 11.00 sati u Mramornoj dvorani Pomorskog i povijesnog muzeja Hrvatskog primorja Rijeka u Rijeci (Muzejski trg 1).

Ovim zbornikom objedinit će se saznanja o obitelji Frankopan, ali i životu srednjeg i ranog novog vijeka iz perspektive stručnjaka iz različitih područja: povijesti, jezikoslovlja, književnosti, arheologije, prava, pomorstva, prirodoslovlja, glazbe i etnografije. Monografiju, u Europskoj godini kulturne baštine, izdaje Primorsko-goranska županija.

06-frankopani-900.jpg