Edukativna predstava za djecu i improvizacijska komedija za kraj osme sezone programa Vama glumimo

Posljednji nastavak osme sezone kazališnih programa Centra za kulturu Grada Krka, okupljenih pod nazivom Vama glumimo, 22. travnja 2023. godine, u prostoru krčke osnovnoškolske sportske dvorane smještene usred slikovitog Trga krčkih glagoljaša, donio je predstavu za djecu Eko patrola u izvedbi kreativnog tima zagrebačke Udruge Mali grad, nakon koje je, dan kasnije, 23. travnja, uslijedio Sketch Improv Show Zlatana Zuhrića Zuhre, Tina Sedlara, Marka Dejanovića Pande, Hrvoja Krmelića i Admira Šećkanovića.

Nakon Bontona i Europice, najmlađi poklonici kazališta dobili su priliku, na sam Dan planeta Zemlje, pogledati novu edukativnu predstavu Udruge Mali grad nazvanu Eko patrola, doznavši, pritom, mnoge zanimljive činjenice o ekologiji, razvrstavanju otpada i odgovornom ponašanju, uopće. Njezina se radnja odvila oko dvoje simpatičnih protagonista - Puža i Ježa - čija staništa ljudi, odlazeći na izlete u prirodu, sve više zatrpavaju smećem. S obzirom na interaktivni karakter predstave, likovi su se okupljenim mališanima čitavo vrijeme obraćali kao leptirićima koji svašta znaju jer stalno uokolo lete, a na kraju su bili zamoljeni da im pomognu pospremiti nered kojeg su za sobom ostavili neodgovorni izletnici, što je dovelo do osnivanja eko patrole. Osim odvajanju otpada djecu je ova vesela kazališna igra poučila i o zdravom načinu života i zdravim navikama, uz prisjećanje nekih starih, danas pomalo zaboravljenih, igara. U predstavi, čiji tekst i režiju potpisuje Kristijan Ugrina, svoje su glumačke vještine demonstrirati Vedran Živolić i Kristijan Ugrina.

BIS Comedy Krčanima je s ponosom predstavio Sketch Improv Show, a glavni akteri ove zaigrane i solidno posjećene večeri bili su Zlatan Zuhrić Zuhra, Tin Sedlar, Marko Dejanović Panda, Hrvoje Krmelić i Admir Šećkanović! Zašto je bilo vrijedno pogledati ovu predstavu? Zato što su svoju, gotovo dvosatnu, izvedbu komičari kreirali na licu mjesta - uživo pred publikom! Improvizacijska komedija je spontana, brza, raznovrsna, izazovna i prije svega urnebesno zabavna, a peteročlani komičarski kolektiv spretno je protrčao kroz mnoge nimalo uobičajene situacije i uloge koje im je zadavala upravo publika. Dakle, posjetitelji su bili značajan segment ove večeri, jer većinu scena koje su odigrane modelirali su i moderirali oni, dok su komičari sve dobačene prijedloge pokušali iskoristiti na što duhovitiji način. A kako je ovdje riječ o improvizaciji, na ovaj se show, ljubitelji dobrog humora, uvijek mogu iznova vraćati, jer je sa svakom izvedbom bitno drugačiji!

Novi kazališni sadržaji u organizaciji Centra za kulturu Grada Krka slijede već početkom lipnja u sklopu proslave Dana grada, a na koje će se, krajem lipnja, nadovezati program 67. Ljetnih priredbi.