Doživite šesto izdanje blagdanske priredbe Advent na Placi!

Na glavnom gradskom trgu - Veloj placi, 14. i 21. prosinca 2019. godine, bit će priređeno šesto izdanje blagdanske, sajmeno-glazbene priredbe Advent na Placi, i to u režiji Udruge Kreativni Krk, a kojoj i ove godine financijsku i organizacijsku podršku pružaju Turistička zajednica Grada Krka i Grad Krk.

Dvije posljednje adventske subote, sve okupljene na ovoj blagdanskoj avanturi očekuje cjelodnevni sajam OPG-ova, hobista i ostalih proizvođača, uglavnom s područja otoka, ali i čitave Primorsko-goranske županije, koji će posjetitelje znati dočekati svojom autentičnom ponudom i produkcijom. Misli globalno, podupiri lokalno, poručuju organizatori, ističući kako će svatko razgledavaći sajmenu ponudu sigurno pronaći sitnicu za sebe. No, kakva bi to blagdanska priredba bila da pored netom spomenute sajmene i ugostiteljske ponude kojom je, kao i prethodne godine, obuhvaćen čitav prosinac (i početak siječnja), nema pjesme i plesa, što znači da će dobro raspoloženje subotama, u dvije smjene (jutarnjoj, od 11.00 - 14.00 i večernjoj, od 18.00 - 22.00), poticati mnoga glazbena gostovanja, i to redom: Sunny Side duo, Gradski pjevački zbor Krk, Ženska klapa Vejanke, Stefany Žužić, Don Demižon & Ego3pizze, Feedback i Nadzorni odbor - 14. prosinca te Dječji zbor Mići Boduli, GoodStuff trio, Vjeko & Eni, Whiteheads i Denis & Denis - 21. prosinca. Ovu lijepu priču upotpunit će i legenda o tome kako je bakalar stigao na naš otok, što znači da će program, 14. prosinca, krenuti uprizorenjem tijekom kojeg će se Ivan VI. Frankopan, u pratnji neizostavnih Knezova Krčkih, obratiti okupljenima i predati im sušeni bakalar iz daleke Skandinavije...

Program:

02. prosinca 2019. - 06. siječnja 2020.

→ Svakodnevna ugostiteljska ponuda

14. prosinca 2019.