Dopuna obavijesti Grada Krka o izdavanju propusnica

Stožer civilne zaštite Grada Krka izdaje propusnice samo za razloge iz Članka II., točke e. Odluke o zabrani napuštanja mjesta prebivališta i stalnog boravka u Republici Hrvatskoj, dakle isključivo za vitalne obiteljske razloge, poput pružanja skrbi djeci ili starijim osobama, odnosno kupnje hrane i osnovnih potrepština.

Sukladno preporukama Stožera civilne zaštite Primorsko-goranske županije, osobama starijim od 65 godina propusnice se izdaju samo u IZNIMNIM SITUACIJAMA.

Propusnice za odlaske u druge jedinice lokalne samouprave otoka Krka u tamošnje trgovačke centre i slično neće se izdavati, s obzirom da svaka lokalna samouprava na svojem području ima trgovine za opskrbu osnovnim namirnicama, što znači da kretanje iz tih razloga nije nužno.

Nadalje, mole se radnici i djelatnici da se radi napuštanja mjesta prebivališta zbog odlaska na posao, obrate svojem poslodavcu s obzirom da je izdavanje propusnica u tu svrhu u njihovoj nadležnosti.