Doprinos skladu, miru i zajedništvu: U Krku obilježen Međunarodni dan joge

Međunarodni dan joge diljem svijeta se obilježava još od 2015. godine, a Hrvatska je tek jedna od 177 zemalja koje su podržale taj proglas. U tom kontekstu treba istaknuti kako se i Krk našao u zajednici od 20-ak hrvatskih gradova koji su obilježili ovu globalnu inicijativu, i to s ciljem da ukažu na sve dobrobiti sklada, mira i zajedništva, što ih u okvirima svog rekreacijsko-duhovnog koncepta zastupa i promiče joga.

Obilježavanje Međunarodnog dana joge na plaži Porporela priređeno je 20. lipnja 2020. godine, s time da su za organizaciju, pod pokroviteljstvom Veleposlanstva Indije, bile zadužene: Turistička zajednica Grada Krka i Samostalna sportska djelatnost Surya Yoga Otok Krk. Vođenje ovog programa, namijenjenog svima koji su željeli upoznati jogu, kao i osjetiti brojne dobrobiti koje ona pruža u potrazi za holističkim zdravljem i skladom, bilo je povjereno licenciranoj voditeljici joge, aktivistici i humanitarki Svjetlani Vrkljan Radovčić (joga vježbe), zajedno s Daliborkom Margetić (gong meditacija).

Dvadesetak okupljenih rekreativki najprije je pozdravila direktorica Turističkog ureda Turističke zajednica Grada Krka Ivana Kovačić, dok je Daliborka Margetić pročitala pozdravno pismo indijskog premijera Narendre Modija u kojem se, pored ostalog, navodi kako vježbanje joge ima cjelovit učinak jer se uspostavom sklada između tijela, uma i duše bitno pridonosi ukupnoj kvaliteti života. Promotorica joge i zdravog života Svjetlana Vrkljan Radovčić potom je istaknula da joga ne predstavlja religiju, kao ni jedan od brojnih oblika tjelovježbe, već način života, tj. kompleksnu znanost o balansu tijela, uma i duše.