Dođite na Međunarodni glazbeni festival Summer in Kvarner

Grad Krk, 02. lipnja 2016. godine, (ako vrijeme dopusti) bit će domaćin Međunarodnog glazbenog festivala Summer in Kvarner, a čiji program, u 20.30 sati, započinje na Krčkoj rivi.

U ovoj zanimljivoj manifestaciji, koju u Krk dovode Turistička zajednica Grada Krka i Putnička agencija Autotrans, sudjelovat će oko 150 izvođača okupljenih u folklorne/plesne skupine i zborove koji ove godine pristižu iz Bugarske i Poljske.
Okupljenima na Krčkoj rivi ugodnu proljetnu večer tako će uljepšati Mješoviti zbor Dobrudzhanski zvutsi (Bugarska) poznat po izvođenju katoličkih i pravoslavnih sakralnih napjeva, Pjevačko-plesna skupina Poloneziaki (Poljska) koja će izvesti program pod nazivom Četiri milje za Bielawu , Folklorna skupina Beli Brezi (Bugarska) čiji su članovi jedni od najboljih promicatelja bugarskih nacionalnih plesova i običaja, te Plesna skupina Tanto (Poljska) što će se predstaviti suvremenim plesnim stilovima.
Veliki i mali članovi nabrojenih kolektiva dosad su sudjelovali na brojnim festivalskim događanjima diljem svijeta, a svoju će ljubav prema tradiciji, kulturi te umjetničkom izražavanju kroz ples, pokret i pjesmu u dvosatnom performansu uz samo more s radošću podijeliti s posjetiteljima grada Krka.