Dođite na Krk Music Fest i Food Truck Festival!

Ususret Svjetskom danu glazbe, u gradu Krku priređuje se bogat i besplatan program za sve posjetitelje. Glazbeno-plesni sadržaji, gastro delicije i zabava spojeni su u dva velika festivala: Krk Music Fest i Food Truck Festival. Tako je povezano najbolje iz sfere hedonizma: odlična glazba i izvrsna gastronomska ponuda.

Krk Music Fest započinje 17. lipnja 2022. godine, a Food Truck Festival dva dana ranije, 15. lipnja, s time da oba traju do 22. lipnja.

Food Truck Festival ugostit će dva poznata hrvatska chefa, Ivana Pažanina i Damira Tomljanovića, dok na Krk Music Fest dolaze brojna poznata glazbena lica, poput Massima i Mije Dimšić, a posjetiteljima će se ponuditi klasična glazba, sjajni plesni nastupi i glazbenim pričama inspirirani filmski naslovi. Grad Krk ovim festivalom iznova postaje središte dobre glazbe, zabave, plesa i filma, popraćenih biranim street food izborom u kojem će istinski uživati i najkritičnija nepca.

Na otvorenim pozornicama u Krku izmjenjivat će se vrhunski glazbenici i različiti žanrovi. Bogat program započinje koncertom Simfonijskog orkestra Hrvatske radiotelevizije, koji će publici predstaviti velikane poput Verdija, Puccinija ili Bellinija, i to u sklopu otvorenja 66. Ljetnih priredbi, jednog od festivala s najdužom tradicijom na istočnojadranskoj obali. Koncert pod nazivom Arije pod zvijezdama donosi Centar za kulturu Grada Krka. Potom će uslijediti koncertne poslastice: Massimo, Nera Stipičević praćena ansamblom koja će, interpretirajući najpoznatije francuske šansone, iznijeti program Francuska glazbena priča - Voilà à la Travershe, ali i Hoodooleen, umjetnik kojeg uspoređuju s Nickom Caveom, Eltonom Johnom ili Leonardom Cohenom. Mia Dimšić s publikom će podijeliti svoje iskustvo s nedavno održanog Eurosonga, dok će The Croatian Pink Floyd Show oduševiti sve poklonike tog legendarnog rock benda. Publika će imati priliku uživo poslušati Albu&Lea, riječko-liburnijski glazbeni duo, baš kao i mnoge druge glazbenike, ali i pogledati glazbene filmove u Kinu Krk te doživjeti glazbeno-plesni spektakl MusiCool Fest u režiji Ivone Brnelić, poznate hrvatske plesačice sa svjetskom karijerom, koja je osam godina plesala uz Tinu Turner.

U povodu Svjetskog dana glazbe dodatno se željelo ukazati i na bogatu otočnu tradiciju, što znači da će se festivalskoj publici predstaviti folklorna društva s pučkim glazbom i plesovima te Gradska glazba Krk, jedno od najstarijih glazbenih udruženja takve vrste u Hrvatskoj koje bilježi zavidnih 190 godina djelovanja.

Plakat festivala [.pdf]

Program: Krk Music Fest i Food Truck Festival

15. - 22. lipnja 2022., Krčka riva

Food Truck Festival

Krk Music Fest ove će godine biti oplemenjena jednim od najpopularnijih street food koncepata - Food Truck Festivalom, koji će nakon Zagreba i Rijeke posjetiti upravo grad Krk!

15. lipnja, pozornica na Ribarskom mulu

Nastup DJ-a

16. lipnja, pozornica na Ribarskom mulu

Nastup L'amour banda

17. - 22. lipnja 2022.

Krk Music Fest

17. lipnja

Krčka riva

21.00, Otvorenje 66. Ljetnih priredbi: Simfonijski orkestar Hrvatske radiotelevizije

Program: Arije pod zvijezdama

Filip Filipović, solist

Darija Auguštan, solistica

Tomislav Fačini, dirigent

18. lipnja

21.30, Gradska glazba Krk

22.00, Massimo

Vela placa

20.00, Folklorno društvo Poljica, pučki plesovi i glazba (netemperirani niz dvoglasja tijesnih intervala) upisana na UNESCO-vu listu svjetske nematerijalne baštine

19.00, Udruga Muzika u koracima - MOOK

Kino Krk (Velika vijećnica Grada Krka)

11.00, Dječji glazbeni film Encanto, sinkroniziran

Animirana priča o neobičnoj porodici Madrigali, koja živi skrivena u magičnoj kući u planinama Kolumbije, u šarmantnom mjestu zvanom Encanto.

19. lipnja

21.30, Nera Stipičević u pratnji ansambla

Program: Francuska glazbena priča - Voilà à la Travershe

Program izvode: Nera Stipičević (vokal), Tomislav Parmać (piano), Mirko Prišlin (gitara), Leopold Stašić (violina) i Neven Šverko (čelo)