Dodijeljene županijske nagrade najuspješnijim školskim sportskim društvima

Najuspješnijim školskim sportskim društvima i njihovim voditeljima, uzimajući u obzir osnovne i srednje škole na području Primorsko-goranske županije, 07. prosinca 2018. godine, u riječkom Hotelu Jadran, dodijeljene su zaslužene nagrade.

Svim dionicima ove svečanosti govorima podrške redom su se obratili predsjednik Saveza školskih sportskih društava Primorsko-goranske županije Davor Juriša, predsjednik Hrvatskog školskog sportskog saveza Nikola Perković, a naposljetku i viša stručna suradnica za sport, tehničku kulturu i EU programe Primorsko-goranske županije Zinka Štefančić Matoc.

Najuspješnijim školskim sportskim društvom osnovnih škola pritom je proglašeno Školsko sportsko društvo Brajda iz riječke Osnovne Brajda, dok je u kategoriji srednjih škola slavilo Školsko sportsko društvo Dominik Savio iz riječke Salezijanske klasične gimnazije. Drugi po uspješnosti bili su članovi Školskog sportskog društva Frankopan iz krčke Osnovne škole Fran Krsto Frankopan, kao i članovi Školskog sportskog društva GAM iz riječke Gimnazije Andrije Mohorovičića. Treće mjesto zauzeli su Školsko sportsko društvo Kaštel iz crikveničke Osnovne škole Vladimira Nazora i Školsko sportsko društvo Ekonomist iz riječke Ekonomske škole Mije Mirkovića.

Od pojedinačnih uspjeha na državnim prvenstvima potrebno je izdvojiti nagrade voditelju Ivanu Marenčiću iz riječke Osnovne škole Kantrida za osvojeno prvo mjesto djevojčica i drugo mjesto dječaka u plivanju, zatim voditelju Eduardu Prijiću iz opatijske Osnovne škole Rikard Katalinić Jeretov za osvojeno prvo mjesto u stolnom tenisu za dječake, kao i voditeljici Ljiljani Turina Bujanović iz riječke Osnovne škole Brajda za osvojena dva druga mjesta u gimnastici za dječake i djevojčice. Voditelj Goran Pankas iz riječke Ekonomske škole Mije Mirkovića nagrađen je za drugo mjesto u futsalu za djevojke, a Dinko Gračaković iz crikveničke Osnovne škole Vladimira Nazora za treće mjesto u košarci za djevojčice petih i šestih razreda. Voditelji Davor Juriša i Sandra Ložnik Videčak Glad iz Osnovne škole Kraljevica nagrađeni su za osvojeno treće mjesto u plesnom virtualnom showu.

Posebno priznanje ovom je prigodom dobila Snježana Štimac, voditeljica Školskog sportskog društva Učkarić, za sudjelovanje na Državnom prvenstvu za osobe s intelektualnim teškoćama, i to zajedno s Centrom za odgoj i obrazovanje Rijeka za ostvarena sportska postignuća na Državnom prvenstvu učenika i učenica s intelektualnim teškoćama, među kojima se posebno ističu dva naslova državnog prvaka.

Također, uspješno sudjelovanje na državnim prvenstvima ove su godine zabilježili i:

Leo Brnabić, Osnovna škola Fran Krsto Frankopan, Krk

• judo, dječaci: 4. mjesto