Dodijeljena županijska priznanja za doprinos tehničkoj kulturi; jedno od priznanja zaslužila i krčka učiteljica Marija Prihoda Perišić

Primorsko-goranski župan Zlatko Komadina na svečanoj je dodjeli, održanoj 13. travnja 2023. godine u riječkom Hotelu Jadran, uručio priznanja za kvalitetu, iznimna postignuća i doprinos razvoju tehničke kulture u Primorsko-goranskoj županiji u 2022. godini.

Nagradu za životno djelo Željko Orešković primio je Rifat Ramčić, zahvalivši, u ime nagrađenih svima koji su prepoznali njihov rad i zalaganje, zaželjevši svojim kolegama - djelatnicima u tehničkoj kulturi - nepresušan entuzijazam, posebice u radu s mladima.

Uz nagradu za životno djelo, župan Komadina uručio je i nagrade najuspješnijim djelatnicima u području tehničke kulture, i to Mariji Prihodi Perišić, učiteljici tehničke kulture i informatike u Osnovnoj školi Fran Krsto Frankopan Krk, zatim Ivi Tomak, Gabrijelu Majstoroviću i Lorisu Rašpoliću.

Dodjeljujući priznanja, župan je kazao kako se aktivnosti Zajednice tehničke kulture Primorsko-goranske županije prate od njezinog osnutka, što se planira nastaviti i ubuduće. Istaknuo je i nastojanje da što veći broj učenika upiše strukovne škole, s time da se podrška takvom pristupu ogleda i u razvijenom sustavu nagrađivanja. Tako je i Zajednica, za prošlu godinu, zaslužila Državnu nagradu tehničke kulture Faust Vrančić koju tradicionalno dodjeljuje Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.

U svome obraćanju okupljenima, Sonja Šišić, pročelnica Upravnog odjela za kulturu, sport i tehničku kulturu Primorsko-goranske županije, naglasila je da Zajednica uvelike pridonosi unapređenju tehničke kulture, cjeloživotnog obrazovanja i digitalnih kompetencija, a sve u svrhu poticanja kreativnosti i inovativnosti, naročito djece i mladih te marginaliziranih skupina, primarno u slabije razvijenim dijelovima naše Županije.

Primorsko-goranska županija nagrađivanjem kvalitete i iznimnih postignuća u tehničkoj kulturi potiče kvalitetan i sustavan rad pojedinaca i udruga te njihov doprinos razvoju i ciljevima tehničke kulture na području čitave Županije.