Djeco, pripremite se za skorašnji dolazak sv. Nikole!

Sv. Nikola ove će godine, u subotu, 05. prosinca, grad Krk obići na nešto drugačiji način, i to neobičnim vozilom u društvu svojih uvijek dobro raspoloženih pratitelja - krampusa, ali i još pokoje iznenađenje!

Stoga, o dolasku sv. Nikole i obilasku garda sve je sadržano u letku iz priloga ove obavijesti, a kojeg je svako dijete dobilo u vrtiću, odnosno djeca koja nisu polaznici vrtića zaprimila su pozivnicu (ili tek hoće!) uz koju je taj letak priložen. Ovom prigodom, važno je skrenuti pažnju kako neke ulice neće biti obuhvaćene u cijeloj svojoj dužini već samo do skretanja u prvu sljedeću ulice, a kako je naznačeno u priloženom letku.

Kako bi im sv. Nikola mogao mahnuti, u vremenu definiranom rasporedom u nastavku, djeca neka budu na svojim prozorima, balkonima, dvorištima ili kućnim pragovima, odnosno u pratnji odraslih uz cestu!

Raspored prolaska gradom:

– Ul. Josipa Pupačića

– Naselje Salatići

– Naselje Vrh

Podsjetimo, podjela poklon paketa vršit će se na način da će svi mališani polaznici Dječjeg vrtića Katarina Frankopan Krk, kao i nižih razreda Osnovne škole Fran Krsto Frankopan, a koji su prijavljeni na području Grada Krka, svoje poklone dobiti u ponedjeljak, 07. prosinca, u vrtiću ili školi, u svojim odgojnim skupinama ili razredima, a iste će im podijeliti njihove odgojiteljice ili učiteljice.

Za djecu koja ne pohađaju vrtić, a prijavljena su na području Grada Krka, poklone će preuzimati njihovi roditelji, uz obvezno predočenje pozivnice koja je već poslana na adresu na kojoj je dijete prijavljeno. Pokloni će se preuzimati, također, u ponedjeljak, 07. prosinca, od 10.00 - 13.00 te od 15.00 - 17.00 sati, na ulazu u Galeriju Decumanus (Ulica J. J. Strossmayera 2) uz obvezno poštivanje svih epidemioloških mjera, što znači da poklon može doći preuzeti isključivo po jedan roditelj!

Za sve ostale informacije javite se Centru za kulturu Grada Krka, telefonom na 051 220 041.

Prilozi: