Dariju Vasiliću dodijeljeno priznanje u povodu 25. godišnjice gradonačelničkog mandata

Primorsko-goranski župan Zlatko Komadina, 15. svibnja 2018. godine, prigodno županijsko priznanje dodijelio je Dariju Vasiliću, i to u povodu 25. godišnjice obnašanja dužnosti gradonačelnika Grada Krka.

Tom svečanom prigodom istaknuo je kako mu iznimno zadovoljstvo predstavlja činjenica što priznanje uručuje najdugovječnijem hrvatskom gradonačelniku, podsjetivši pritom kako je pred 25 godina, kada je po prvi put izabran za krčkog gradonačelnika, Vasilić bio najmlađi čelnik jednog grada u Hrvatskoj.

Čestitam gradonačelniku Vasiliću na 25 godina uspješnog vođenja Grada Krka koji je uzor mnogim hrvatskim otočnim sredinama, i to po dosegnutom razvoju na svim područjima. Osobno, uvijek smo dobro surađivali i kada smo bili politički saveznici, ali i suparnici, a upravo je to jedna od posebnosti i karakteristika naše Županije. Jer bez obzira na političke boje, na jednak način surađujemo sa svim našim jedinicama lokalne samouprave, naveo je župan Komadina.

Zahvaljujući se na netom dodijeljenom priznaju, Vasilić je dodao kako Krk predstavlja primjer zajedništva i suradnje što je dovelo do vidljivih razvojnih iskoraka te realizacije čitavog niza dobrih projekata.

Imamo besprijekornu infrastrukturu, ljudi s Krka ne odlaze, natalitet je u porastu, nemamo nezaposlenih, grade se novi turistički kapaciteti... To je slika otoka danas, a meni osobno bilo je iznimno zadovoljstvo voditi Grad te, uz veliku pomoć Županij, koordinirati razvoj otoka, na čemu se ovom prigodom posebno zahvaljujem, zaključio je Vasilić.