Dan otvorenih vrata Javne vatrogasne postrojbe Grada Krka

Povodom proslave 40. obljetnice djelovanja profesionalnog vatrogastva u Krku, Javna vatrogasna postrojba Grada Krka u nedjelju, 01. rujna 2019. godine, za sve otočane i uzvanike, u svome krčkom sjedištu (smještenom u Ul. Stjepana Radića 11) priređuje Dan otvorenih Javne vatrogasne postrojbe Grada Krka.

Tog će slavljeničkog dana, između 09.00 i 17.00 sati, svi zainteresirani posjetitelji imati jedinstvenu priliku upoznati sjedište Javne vatrogasne postrojbe Grada Krka, odnosno mjesto gdje rade te iz kojeg djeluju profesionalni vatrogasci. Osim toga, izložena će biti i fotografska dokumentacija, kao svojevrsni pogled u prošlost, iz koje će se dati iščitati segment povijesti otočnog vatrogastva, a kao posebno zanimljiva bit će izdvojena vatrogasna oprema kojom se vatrogasci danas služe.

Ovom prilikom krčki vatrogasci, kao organizatori ove manifestacije, pozivaju sve sadašnje i bivše kolege da im se pridruže u ovoj proslavi, a posebice djelatnike Profesionalne jedinice Krk iz prvog saziva, zabilježenog 01. rujna 1979. godine. Početak prigodnog zajedničkog druženja tako je najavljen za 18.00 sati.