Dan Grada Krka: Odigrana monodrama 6 milimetara, Teatra Erato

Ovogodišnji program proslave Dana Grada Krka, kao uvod u drugu dionicu retrospektivne izložbe Ivane Popović, 20. lipnja 2019. godine, zaključila je monodrama 6 milimetara, u organizaciji Centra za kulturu Grada Krka, odigrana u Velikoj gradskoj vijećnici, i to pred solidno popunjenim auditorijem.

Prvakinja drame Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu Daria Lorenci Flatz, kazališna redateljica i profesorica na Akademiji dramskih umjetnosti u Zagrebu Ksenija Zec, mlada filmska redateljica Judita Gamulin, dramaturginja Nikolina Bogdanović, modna dizajnerica Matija Vujica te kazališna i filmska producentica Lidija Ivanda, samo su neke od umjetnica ujedinjene u ovome kazališno-filmskom projektu kreiranom u produkciji Teatra Erato i MEDIA PUNKT-a, u suradnji sa Zagrebačkim kazalištem mladih, 4sobe, Hoću knjigu i Europa Donna Hrvatska.

Neke priče možda nisu ugodne, no upravo takve dopiru najdalje. Jedna od njih, iz pera poznate televizijske voditeljice i novinarke Josipe Pavičić Berardini, okupila je zaista kreativan kolektiv, i to s ciljem hrabrog progovaranja o borbi s karcinomom dojke te svim promjenama koje ta bolest izaziva u nama i oko nas, ističući pritom važnost edukacije, samopregleda, pravovremenog i optimalnog liječenja, ali i pozitivnog stava.

Monodrama 6 milimetara, u kojoj se isprepleću filmske i kazališne sekvence, publiku je upoznala s protagonistkinjom koja saznaje svoju dijagnozu, tj. s njezinim putom od suočavanja s bolešću, preko reakcije bližnjih, pa sve do borbe koja je u konačnici vodila izlječenju. Tome dodajmo, kako je autorski tim ovom predstavom htio potaknuti svijest o važnosti pravovremenog otkrivanja karcinoma, ali i prikupiti sredstva s namjerom nabave prvog aparata za intraoperativno zračenje u Hrvatskoj.