Dan Grada Krka: Lokalne glazbene snage odsvirale prvi krčki drive-in koncert

Nakon otvorenja izložbe Emanuele Lekić, program organiziran u povodu proslave Dana Grada Krka, 06. lipnja 2020. godine, nastavljen je drive-in koncertom krčkih bendova, održanim na boćalištu Sportsko-rekreacijskog centra Josip Uravić Pepi.

Ovu koncertnu poslasticu na kojoj su svoje sviračko umijeće predstavile lokalne glazbene snage: Don Demižon & Ego3Pizze, Eni & Vjeko Band te Buco i Kalašnjikovi, dobro raspoloženoj publici donijela je Udruga Kreativni Krk u suradnji s Gradom Krkom, Centrom za kulturu Grada Krka, Turističkom zajednicom Grada Krka i Radijom OK.

Drive-in koncept predstavlja svakako zanimljiv i jedinstven pristup organiziranju različitih događanja u općepoznatim okolnostima. U krčkom slučaju to znači da se koncertni program mogao pratiti iz vozila parkiranih na prostoru boćarskog igrališta, a čiju su vlasnici na vrijeme došli do svojih karata, no kako je u međuvremenu, od prve najave pa sve do dana realizacije, došlo do popuštanja epidemioloških mjera program su, mimo publike pridošle u vozilima, mogli pratiti i ostali posjetitelji, ali uz obvezu obzirnog i odgovornog ponašanja. Dodajmo tome kako se koncert mogao pratiti uživo, s obzirom na mogućnosti livestreama, i to putem Facebook profila Kreativnog Krka ili slušati na valovima Radija OK. Međutim, program je i zabilježen što znači da će se nakon obrade i montaže reproducirati na YouTube kanalu Kreativnog Krka, a posredno i na gradskom portalu.

(Fotografska dokumentacija preuzeta je s Facebook profila Kreativnog Krka.)