Crveni križ: Radionica o pružanju prve pomoći djeci i dojenčadi

U sklopu EU projekta Prvi korak u sigurnim rukam kojeg provode mladi volonteri Društva Crvenog križa Primorsko-goranske županije, priređuje se još jedna korisna radionica namijenjena roditeljima, budućim roditeljima i svoj ostaloj zainteresiranoj zajednici, i to na temu pružanja prve pomoći djeci i dojenčadi.

Ova besplatna, trosatna radionica, u suradnji s Gradskim društvom Crvenim križom Krk, održat će se u četvrtak, 21. travnja 2022. godine, s početkom u 17.00 sati, u biblioteci Doma zdravlja Krk u gradu Krku, Vinogradska ulica 2b.

Edukacijom će biti obuhvaćene neke od sljedećih tema: postupanje uslijed nastanka nesretnog slučaja kod dojenčadi i male djece; gubitak svijesti i gušenje stranim predmetom; rane; konvulzije, astma i krup; opekline, dehidracija, toplinski udar i sunčanica; strano tijelo u oku, uhu ili nosu te ubodi kukaca.

Tijekom trajanja radionice sudionici će dobiti priliku isprobati i izvježbati postupke pružanja prve pomoći djeci i dojenčadi.

S obzirom na epidemiološke uvjete, broj sudionika je ograničen, a prijave se zaprimaju putem online obrasca dostupnog OVDJE, i to do popunjenja raspoloživih mjesta.