Članovi Istraživačke grupe OŠ Fran Krsto Frankopan gradonačelniku predstavili svoje aktivnosti

Članovi Istraživačke grupe petog razreda Osnovne škole Fran Krsto Frankopan - Matične škole Krk, 07. lipnja 2022. godine, u pratnji ravnatelja Serđa Samblića te učiteljice i voditeljice Grupe Karmele Vajdoher Žilić, posjetili su krčkog gradonačelnika Darija Vasilića.

Okupljeni u Malenoj gradskoj vijećnici, ovo su druženje iskoristili da ga izvjeste o svim aktivnostima koje su proveli tijekom ove školeske godine, a to su redom: dvodnevna istraživačka ekskurzija koja ih je odvela put Lopara na otoku Rabu, sudjelovanje u eko-kampanji Zasadi stablo, ne budi panj, zatim sudjelovanje u projektu Instituta za razvoj i inovativnost mladih (IRIM) Građanska znanost koji je podrazumijevao rad s podvodnim robotom, snimanje radio-emisija Istražujte s nama te organiziranje Geološkog dana u suradnji s Prirodoslovnim muzejom u Rijeci. Mladi krčki istraživači predstavili su i ambiciozne planove za sljedeću školsku godinu među kojima se posebice ističu: novo istraživačko putovanje, organizacija izložbe fotografija snimljenih podvodnim robotom i geološke izložbe, studijsko putovanje na Svjetsku izložbu minerala i fosila Mineralientage koja se priređuje u Münchenu, nastavak rada na snimanju radio-emisija Istražujte s nama te nastavak suradnje s Prirodoslovnim muzejom u Rijeci, ali i pokretanje novog višednevnog projekta Istraživački tjedan.

Gradonačelnik Vasilić podržao je sve predstavljene inicijative obećavši im i financijsku potporu, a okupljeni školarci potom su mu, na obostrano zadovoljstvo, uputili mnoga pitanja dotičući se aktualnih političkih, društvenih i ekoloških tema. Na kraju susreta izmijenili su i poklone tako da je svakom mladom istraživaču uručena zanimljiva knjiga Izumrla naselja i napuštene građevine otoka Krka, autora Alana Žica-Teklina, dok je gradonačelnik primio fosile amonita iz jure stare oko 200 milijuna godina.